Támogatta Farkas Ádám kinevezését a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete Felügyeleti Tanácsa elnökévé az Országgyűlés költségvetési bizottsága. A hétfői ülésen az elnökjelölt a felügyelet irányítási rendszere átalakításának szükségességét egyebek között a jelenleg nem eléggé világos és egyértelmű felelősségi rendszerrel indokolta.
Bizottsági meghallgatásán Farkas Ádám kifejtette: a kormány, bevonva a Magyar Nemzeti Bank, az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap szakértőit, szükségesnek tartja a PSZÁF átalakítását, amely egyaránt érinti a szervezet felügyeleti, irányítási és szabályozási rendszerét. Ellenzéki képviselői kérdésre kifejtette, hogy nincs a tulajdonában off-shore cég.
A költségvetési bizottság 16 igen szavazattal 12 ellenében támogatta Farkas Ádám kinevezését. Varga Mihály, a bizottság elnöke, a Fidesz alelnöke a szavazáskor kijelentette: a jelöltet politikai kinevezettnek tekinti, mivel a PSZÁF elnökváltására nem az Európai Parlamenti választás előtt, hanem az után kerül sor.
Az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottsága 16 igen szavazattal 10 ellenében támogatta Farkas Ádámot a testület hétfői ülésén. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének szakmai erősítése, a szervezet elemző, előrejelző és megelőző, valamint fogyasztóvédelmi szerepének megújítása a legfontosabb cél - mondta Farkas Ádám, a Felügyeleti Tanács elnökjelöltje, az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságban.
A szervezet átalakításának szükségességét a világgazdasági és az ezzel összefonódó pénzügyi válság idézte elő - jelezte az elnökjelölt. Véleménye szerint a szakmai munka erősítése mellett a fogyasztóvédelmi tevékenység azért került előtérbe a PSZÁF-nál, hogy érvényesüljön a pénzügyi intézmények és az ügyfelek közötti egyenlő bánásmód.
A bankok egy fillért se tesznek a krízis alapba
Megtalálják a bankok a kiskapukat?
Farkas Ádám lehet a PSZÁF új elnöke
Egyelőre nem esnek neki a PSZÁF vezetésének
A PSZÁF reformjáról inkább az IMF-et kérdezné a kormány
PSZÁF-elnök: hamvába holt a reformterv
MTI