.jpg)
Az ÚMFT keretében március elseje óta adhatnak be pályázatot a magyarországi vállalkozások, kicsik és nagyok is. Az eltelt hét hónap alatt összesen több mint 3000 pályázat érkezett. Ezekből 1900 vállalkozás kap támogatást 39 milliárd forint értékben. A számítások szerint ez 150 milliárd forint értékű beruházást generál majd.
A pályázatok nyertesei között sok a gépipari cég, de az építőipari és vegyipari vállalkozások is sikeresek voltak.
Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter ismertette: a tájékoztatás szerint Győr-Moson-Sopron és Fejér megyéből kiemelkedően sok vállalkozó kap támogatást, de nagy számban találhatók a győztesek között borsodi, csongrádi vállalkozások is. Az önkormányzati miniszter elmondta: a cégeknek a közpénzért cserébe növekedést kell produkálniuk.
Kóka János szavai szerint a vállalkozásfejlesztési támogatások célja, hogy elsősorban a kis- és középvállalkozások innovativitása, munkahelyteremtési és versenyképessége javuljon. Ezen múlik az ország nemzetközi versenyképessége - tette hozzá.
A gazdasági tárca vezetője elmondta, hogy gyorsult, 3 hónapról 3 hétre csökkent a pályázatok elbírálási ideje. Hozzátette: céljuk, hogy nagy mértékben javítsák az üzleti környezetet Magyarországon. Kóka János emlékeztetett arra, hogy a Világbank üzleti környezet minőségét rangsoroló listáján Magyarország az egy évvel korábbi 66. helyről 45-re lépett előre. "Célunk, hogy 2010-re a TOP 30-ban legyünk" - mondta a gazdasági miniszter.
Kkv-k nélkül nem lehet fejleszteni a gazdaságot (hanganyag)
2009-től levegőhöz jutnak a vállalkozók
Szorult helyzet: miben bízhatnak a vállalkozások? (hanganyag)
Nyilvános a kkv-fejlesztési stratégia
MTI