Kiemelte: a környezeti adottságok alapján Magyarország elsősorban a mezőgazdaság teljesítményének növelésével tehet eleget annak az Európai Unió által előírt környezetvédelmi célkitűzésnek, amely szerint 2020-ig 20 százalékkal kell csökkenteni a károsanyag-kibocsátást és növelni kell a megújuló energiaforrást.
Az ágazat eddig ki nem aknázott kapacitásainak köszönhetően pedig egyszerre lehetséges a szükséges élelmiszer- és bioenergetikai alapanyagok előállítása - fűzte hozzá az államtitkár.
A mezőgazdaságban dolgozók arányának növelésére a kormány folyamatosan kitüntetett támogatásban részesíti a szántóföldi termelésnél nagyobb élőmunka igényű állattenyésztést, illetve a kertészetet.
A foglalkoztatottság növelése érdekében ugyanakkor elengedhetetlen a versenyképesség növelése is, amihez egyebek mellett az is szükséges, hogy a magyarországi jogszabályok ne rójanak a versenytársakra hárulóknál nehezebb terheket a magyar állampolgárokra - fejtette ki Gőgös Zoltán.
Hozzátette: független szakértők számításai szerint a magyar gazdaságban 600-700 milliárd forintos többletköltséget jelentenek a felesleges szabályok.
Az Út a munkához programra kitérve az államtitkár úgy vélte, hogy az elképzelés sikerességéhez több tízezer embernek kell értelmes munkát találni, egyebek mellett a mezőgazdaság és az erdészet területén. Ehhez azonban az is szükséges, hogy a munkavállalókat ne a jelenlegi elképzelések szerinti 4-5 csatornán kelljen kiközvetíteni.
Furikázhatnak a kombájnok
Újabb engedmény a tejesgazdáknak
Több hallgatót támogat az állam a műszaki képzésekben
Haldoklik a tejipar - megkapják, amit kértek
Elkaszálják, ha nem kaszál
MTI