.jpg)
Az üzlethelyiségek száma a vizsgált területeken az elmúlt években, kisebb hullámzások mellett stabilnak bizonyult. Az Andrássy úton tapasztalható kisebb számnövekedés, mely nagyobb egységek megosztásának, illetve korábbi nem üzleti célú helyiségek (pl. MÁV jegyiroda, Goethe Intézet) piacra dobásának köszönhető.
Míg az egykori Sugár úton 2001-ben 95 darab üzlethelyiséget tartottak nyilván, addig ez a szám 2009 közepére 107-re emelkedett. Nagyobb alapterület igénnyel rendelkező nemzetközi kiskereskedelmi hálózatok számára továbbra is problémát jelent megfelelő méretű üzlethelyiséget találni a belváros meglévő állományában, bár az új fejlesztések, mint a Fashion Street és a Vörösmarty 1, némileg tudták csökkenteni az expanziós igényeket.
A vizsgálat Budapest legfontosabb bevásárló főutcáira - a Váci utca teljes hosszára, az Andrássy út Bajcsy-Zsilinszky út és Oktogon, valamint a Nagykörút Nyugati tér és Blaha Lujza tér közé eső szakaszaira - terjedt ki. |
A kisebb tőkéjű, jellemzően hazai érdekeltségű üzletek, lassan végleg kiszorulnak a Belváros legfrekventáltabb részeiről, és sorra jelennek meg helyükön, a közép és a felső rétegeket célzó, elegáns nemzetközi divatcégek és szolgáltatók üzletei. A minőségi átalakulást jelzi továbbá a vizsgált területeken épülő Klotild-palota, Tőzsdepalota, Divatcsarnok, és a tervezett egykori Balettintézet épületeiben kialakuló, leendő modern kiskereskedelmi egységek.
Az áfa-emelés miatt bezár a Tesco
Kisebb forgalmat bonyolítanak a boltok
Világmárkák: Londonban kedvére válogathat
MTI