1p
Hazugságra nem lehet politikát építeni - hangsúlyozta az EPP Bonnban megnyílt kongresszusán Orbán Viktor. Hozzátette: a szocialistákat el kell zavarni
Hazugságra nem lehet politikát építeni - hangsúlyozta az európai kereszténydemokrata, illetve konzervatív pártokat tömörítő Európai Néppárt (EPP) szerdán Bonnban megnyílt kongresszusán, az 1989-es év tapasztalatairól tartott kerekasztal-beszélgetésen Orbán Viktor.

A Fidesz elnöke a jelen lévő magyar újságírókat külön is tájékoztatva úgy értékelte, hogy ez a magatartás, a hazugságokra épülő politika, illetve gazdaságpolitika jelenti a korrupció forrását. "Egészen addig, amíg a hazugságokat nem számoljuk fel, a korrupció ellen sem tudunk fellépni" - fűzte hozzá Orbán Viktor, aki a korrupcióellenes világnap alkalmából a magyarországi korrupció felszámolására szólított fel.

A Fidesz vezetője szerint bevett gyakorlat Európa több országában, hogy nemcsak hazudnak, hanem szervezett hazugságok uralják a társadalmat. "Magyarország a legjobb példa erre" - fogalmazott Orbán Viktor, azt hangoztatva, hogy "Magyarországon minden költségvetési évben, különösen a választások előtti költségvetési évben szemérmetlenül hazudnak, fiktív költségvetéseket készítenek, és becsapják az embereket."  A legszomorúbb ebben az, hogy időnként partnert is találnak ehhez Nyugat-Európában - fűzte hozzá Orbán Viktor, aki szerint most is vannak olyan nemzetközi szervezetek, amelyek saját érdekükből kiindulva "szívesen közreműködnek a mai magyar kormány hazugságainak fenntartásában."

Magyarországon a korrupciót fel kell számolni, a felelősöket el kell számoltatni - jelentette ki a Fidesz elnöke, hozzátéve: a következő kormánynak teljesítenie kell azt a népakaratot, hogy egy új fejezet kezdődjön Magyarországon.

A magyarországi korrupciós helyzetet, illetve a legutóbbi leleplezéseket értékelve az újságírók előtt Orbán Viktor azt hangoztatta, hogy - mint fogalmazott - a szocialisták hazugságai, illetve korrupciós ügyei teszik tönkre az országot. "Ezért el kell zavarni őket" - fűzte hozzá, utalva arra, hogy politikai változás nélkül a korrupció ellen sem lehet fellépni.

Orbán Viktor szerint a korrupció problémájának gyökerét nem az emberek jelentik, hanem az állam, az államot vezető szocialista politikusok. Ezért a változásnak felülről kell megindulnia, pontosabban ezt a változást az emberek alulról kiinduló szavazatai indíthatják el. Csakis ennek eredményeként tisztulhat meg a magyar közélet, illetve a gazdaság - jelentette ki a Fidesz elnöke.

Az európai kereszténydemokrata és konzervatív pártokat tömörítő néppárt szerdán megnyílt kétnapos tanácskozásán a tagpártok képviseletében 13 uniós tagország állam- és kormányfője vesz részt, továbbá 6 nem uniós tagállam miniszterelnöke, valamint több pártvezető, köztük Orbán Viktor, a Fidesz elnöke. Az 1500 küldött megválasztja az Európai Néppárt elnökségét, az elnököt és a 10 alelnököt, valamint az EPP több más tisztségviselőjét.
Az 1989-es esztendő által elindított változások kapcsán a német újraegyesítés jelentőségét értékelve Orbán Viktor az MTI-nek kijelentette: "Mindig is úgy gondoltam, hogy a német egység helyreállítása nélkül a közép-európai népek szabadsága csak átmeneti lesz." "Ha tartósan fel akarunk szabadulni a kommunizmus alól, ahhoz a német egység megvalósításán keresztül vezet az út" - fűzte hozzá,  külön utalva az általa nemzeti hősként említett Helmut Kohl volt német kancellár érdemeire.

Orbán Viktor az MTI-nek is megerősítette azt az előadásában érintett gondolatot, amely szerint nem a kapitalizmus van válságban, hanem egyfajta erkölcsi válság alakult ki. A Fidesz elnöke szerint a kapitalizmus szociális piacgazdaságot jelent, amely magában foglalja a vállalkozásokat, a versenyt és azt a széles középosztályt, amely érdekelt annak fenntartásában. A válság gyökerét az angolszász  világban kell keresni, a világ neoliberális részében, és nem a  szociális piacgazdaság államaiban. Morális válság alakult ki, ami azt jelentette, hogy a világ leggazdagabbjai közé tartozó emberek, a bankárok, befektetők, üzletemberek a még nagyobb haszonszerzés érdekében becsapták az egész világot. Ez valójában nem a kapitalizmus válsága, hanem emberi, egyben erkölcsi válság. Ezért a kilábaláshoz sem egyszerűen politikai döntéseken keresztül vezet az út, hanem az üzleti élet erkölcsi alapjait kell megerősíteni - jelentette ki Orbán Viktor.

A Fidesz elnöke előadásában az elmúlt 20 év tanulságaival kapcsolatban úgy vélekedett: a kettős mérce még mindig létezik, azaz még mindig nem szűnt meg a fasizmus és a kommunizmus közötti - a kommunizmus javára történő - különbségtétel Nyugaton. Orbán Viktor szerint egy mércével kell mérni, és ki kell mondani, hogy a bűnös rendszerek bűnösök, függetlenül attól, hogy milyen pártszínt képviselnek.

Megjegyezte: még mindig vannak országok, amelyeknek helyük lenne az Európai Unióban, de még nem jutottak be. Ennek kapcsán Horvátországot és Ukrajnát említette.

A piac majd kikényszeríti a fegyelmet a Fidesztől?
Oszkó már látja a pénzügyi stabilitást
Így alakít kormányt Orbán Viktor
Orbán: igaz barátságot kötünk Kínával

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG