Magyarország 2010-es GDP-arányos költségvetési hiánya 3,8 százalék - idézte a Reuters hírügynökség Orbán Viktor miniszterelnököt, aki - a hírügynökség megfogalmazása szerint - pontosította az általa korábban közölt adatot. A Reuters korábban azt idézte a miniszterelnöktől, hogy "a 2010-es GDP-arányos költségvetési hiány 3,9 százalék Magyarországon". "A végső adat szerint mintegy fél százalék körüli a helyi önkormányzatok hiánya, és 3,2 központi költségvetésé, azaz 3,8 százalék 2010-re" - mondta Orbán Viktor.
Orbán Viktor miniszterelnök a mai napon európai uniós ügyekkel foglalkozó külföldi újságírókkal találkozott - írja közleményében a kormányfő szóvivője, Szijjártó Péter. A miniszterelnök a közelmúltban elfogadott új médiatörvénnyel kapcsolatban elmondta, hogy az csak olyan jogi megoldásokat tartalmaz, amelyek tételesen szerepelnek más uniós tagállamok médiatörvényeiben; a törvényben egyetlen speciális magyar szabály sincs.
Éppen ezért az EU egyik legfontosabb értéke, a diszkrimináció-mentesség alapján elképzelhetetlen lenne a magyar médiatörvény bizonyos passzusainak megváltoztatása anélkül, hogy más tagországokat is ugyanezen passzusok megváltoztatására köteleznének.
Ha az Európai Unió szükségesnek ítéli a médiatörvény megváltoztatását, akkor azt elfogadjuk - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a nemzetközi sajtótájékoztatón a Reuters jelentése szerint. "Az Európai Unió tagja vagyunk, és vannak játékszabályok" - mondta a kormányfő.
A miniszterelnök a külföldi újságíróknak elmondta azt is, hogy a magyar kormány gazdaságpolitikai intézkedéseinek következtében sikerült 3,8 százalékra csökkenteni a 2010-es költségvetési hiányt, és ez jó alapot ad arra, hogy a költségvetés idei hiányát 3 százalékon tartsuk.
Orbán Viktor azt is világossá tette: szeretnénk, ha Magyarország új, végleges alkotmánya olyan világos közpénzügyi szabályokat tartalmazna, amelyek megakadályozzák, hogy Magyarországot az 1980-as évek második fele és az elmúlt nyolc év szocialista kormányzása után újra eladósítsák.
MTI, Privátbankár, Reuters