A három év alatt megvalósuló programban Magyarország, Szlovákia, Szlovénia, Olaszország, Románia, Görögország és Horvátország 9 szervezete, innovációs és fejlesztési ügynökségek, önkormányzatok, egyetemek, innovációs és technológiai központok vesznek részt.
A Közép-dunántúli régióban még nem volt példa ehhez hasonló nemzetközi együttműködési projekt vezetésére, a Közép-Pannon Zrt. az első szervezet, amely sikeresen vállalkozott erre a feladatra - hangzott el a sajtótájékoztatón. A programot értékelő zárókonferenciát 2011 tavaszán rendezik meg. |
A projekt keretében egyebek között elvégzik a résztvevő régiók innovációs potenciáljának az elemzését. Sor kerül az Üzleti Innovációs Park kézikönyv fejlesztésére, továbbá szakemberek képzésére, tapasztalatcserékre, s üzleti innovációs parkok előkészítésére - mondta el Haász Zoltán projektvezető.
A projekt kiterjed az innovációs technológiai és ipari parkok közötti együttműködések, közös programok végrehajtásának segítésére, az innovációs parkok szolgáltatásainak fejlesztésére, s hatékonyságuk növelése végett iránymutatásra, illetve szabályozók kidolgozására.
Az iskolában dől el az ország versenyképessége
Oszkó: illúzió a foglalkoztatás növelése
1000 milliárddal lesz kevesebb az adóbevétel
A költségvetés után le is mondhatna a kormány?
MTI