Az Uszálystrand egy korábban Budapesten ismert Duna-parti fürdő-forma megújítása. A múlt században a két világháború között már működött hasonló létesítmény a Dunán. A Margit híd déli lábánál üzemelő egykori strand tulajdonképpen a Duna-partról benyúló, négyzet alakú stég volt. |
Az Uszálystrand ötlete azon ügynökségekben merült fel, melyek Budapest európai kulturális fővárosi pályázatát készítették. Mivel a pályázatot végül Pécs nyerte meg, az Uszálystrand ötlete is elúszni látszott. A Sygma úgy gondolta, hogy saját maga kezdeményezi a program megvalósítását Z. Halmágyi Judit szakpolitikus támogatásával.
A Sygma egy olyan új budapesti hely létrehozásában gondolkodott, mely kihasználja a Duna fővárosi szakaszában rejlő lehetőségeket, egyaránt vonzó az itt lakóknak és a turistáknak, valamint illeszkedik a főváros fürdővárosi hagyományaihoz. Ezen szándékok közös eredője lett az Uszálystrand - olvasható a Sygma Produkció közleményében.
Látványtervek és fényképek az Uszálystrand úsztatásáról a képgalériában - kattintson >>
Az Uszálystrand egy úszómedencés strand, mely egy uszály rakteréből kialakított úszó- és gyermekmedencéből, valamint az uszály mellé csatolt 2 bárkából áll, melyeken különleges, a strandolást kiegészítő „vízélmények” valamint napozóágyak találhatók. A létesítmény megtervezését az a Városi Tájkép Csoport végezte, mely korábban a Móricz Zsigmond körtéren felállított melegedő kővel hívta fel magára a figyelmet.
A közlemény szerint a program üzenete: használjuk újra a Dunát, fordítsuk vissza a várost a Dunára! Budapest és a folyó menti városok legnagyobb közösségi tere lehet a Duna. Meg kell találni az új funkcióit, a köztér mai értelmezését. A folyó nem szétválaszt, hanem összeköt: hidakkal, hajóval és programokkal - írja a Sygma.
A program teljes mértékben szponzorok áldozatvállalásának köszönhető, 260 millió forint összértékben támogatták a projektet - olvasható a közleményben.
Az úszó strandon egyszerre legfeljebb négyszázan tartózkodhatnak, a belépés ingyenes. Ha vannak olyanok, akik a parton rekedtek, akkor a strandolóknak két óra elteltével át kell adniuk helyüket másoknak.
Dráguló strandok: Állam bácsi zsebébe kerül a többletA legtöbb magyarnak csak álom marad a nyaralás
Margit híd: a legdrágább felújítás Európában?
BKV: van bérletem, mégis megbüntetnek?
Privátbankár