Részvényalapok: súlypontáthelyeződés a válság következtében
A válság súlypont-eltolódást hoz a gazdasági régiók között: a korábban dinamikusan fejlődő Kína mellett India és Dél-Amerika jutnak meghatározó szerephez az elkövetkező évtizedekben. Az országok fejlődése a vállalatok teljesítményében is tükröződik, ez pedig hosszabb távon a részvények árfolyamát is emelkedő pályára állítja.
A fejlődő országok vállalatainak részvényei a gazdasági növekedés korai szakaszában számítanak igazán jó befektetésnek. A következő 20 évben ezektől a papíroktól nagyobb növekedés várható, mint más régiók befektetéseitől. Elsősorban azoknak jelenthetnek jó befektetést az indiai és latin-amerikai alapok, akik haj-landóak kockázatot vállalni annak érdekében, hogy hosszú távú befektetéseik az átlagosnál jobban gyarapodjanak.
„A válságból a befektetők megtanulták, hogy megtakarításaik egy részét – 2-3 havi megélhetésük fedezetét - érdemes azonnal hozzáférhető befektetési formában, így például kötvény- vagy pénzpiaci alapokban tartani.” – hangsúlyozta Vízkeleti Sándor a Pioneer Alapkezelő vezérigazgatója. „A néhány éven belül felmerülő nagyobb kiadásokra félretett pénzt érdemes kötvény- vagy vegyes befektetési alapokban fialtatni. A maradék 20-30 százalék pedig legalább 4-5 évig nagyobb kockázatú, de nagyobb hozammal kecsegtető részvényalapokban gyarapítható.” – tette hozzá Vízkeleti Sándor.
Válság előtti időket idéznek a befalapok
BÉT: stagnált az összforgalom októberben
Régiónkra alapoznak a befektetők
Hosszú távon jól jöhet a részvényalap
Privátbankár