Az Ez nem mennyország, de nem is a pokol című interjúban a tervek közül néhány "címszót" említett: a munkanélküli segély időtartamának meghosszabbítását, a munkanélkülivé váló pályakezdő diplomások segítését. Szintén a program része egy új nyugdíjkorrekciós program indítása és a családi pótlék emelése az infláció mértékének megfelelően, miként az is, hogy a gazdaság teljesítményétől függően négy év alatt 12-15 százalékkal emelkedjenek a reálbérek.
Az elnökhelyettes szerint megalapozatlanok a párt szakadásáról "vizionáló spekulációk". A belső vitákat erősségnek tartja Szekeres Imre, aki azt mondta: "az MSZP baloldali gyűjtőpárt jellegét meg akarjuk őrizni".
Szekeres Imre szerint az MSZP nem korrupt párt. Mint az élet minden területén náluk is vannak korrupt emberek, de tudják a neveket, és a nyilvánosság előtt folynak a vádeljárások - mondta. "Korrupt párt az, amelyik körül ugyan suttogások vannak, de hallgat... Elég pár névre utalni: Kaya Imbrahim, Happy End vagy újabban esztergomi halastó, győri sportegyesület, Audi... Mikor tettek akár csak egy lépést is ezek tisztázására?" - tette fel a kérdést.
Az MSZP népszerűségvesztése a párt elnökhelyettese szerint összetett folyamat eredménye. Az elmúlt nyolc év igazságos és szükséges intézkedései miatt keletkezett államháztartási hiány önmagában is korrekciót követelt, és a helyzetet súlyosbította a gazdasági válság. "Átgondolt reformkoncepcióra lett volna szükség (...), de nem volt elég türelmük "a legfontosabb érintettek megnyeréséhez" - mondta a politikus.
A baloldal végét firtató kérdésre Szekeres Imre azt válaszolta: "inkább egy új kezdődhet. (...) Egy régi dilemmával állunk szemben: a modern, pragmatikus és társadalmi felelősséget vállaló kormánypolitika és a gazdasági hatékonyság kényszere nehezen egyeztethető össze a baloldal szociális érzékenységével" - fogalmazott az elnökhelyettes.
Orbán belépne a teljes megújulás kapuján
Mesterházy társadalmi munkához kötné a diplomát?
Navracsics: 2009 az összeomlás éve volt
MTI, Népszabadság