Az előterjesztések szerint a csatornadíj csaknem 20 százalékkal, a vízdíj 5 százalékkal, a szemétdíj 4 százalékkal, a szennyvízszippantás díja pedig több mint 5 százalékkal emelkedik, ha a szabad demokratáknak ehhez sikerül elegendő ellenzéki képviselőt is megnyerniük.
Az előterjesztés szerint tovább emelkednének a BKV-tarifák is, így például a vonaljegyért januártól 320 forintot kellene fizetni a jelenlegi 300 forint helyett. A 30 napos bérlet ára 9.400-ról 9.800 forintra emelkedne, a diákbérlet pedig 3.700-ról 3.800 vagy 3.850 forintra. Ez azt jelenti, hogy egy kétgyermekes családnak a tömegközlekedés jövőre Budapesten havonta legalább 27.200 forintjába kerül. Az iskolai étkeztetés díjai hasonló mértékben, várhatóan 4 százalékkal növekednek majd 2010-ben.
Nem támogatja ugyanakkor a BKV tarifáinak 4 százalékos emelését a fővárosi önkormányzat városüzemeltetési bizottsága - mondta Lakos Imre bizottsági elnök a testület szerdai ülése után. A városüzemeltetési bizottság azt javasolja a BKV-nak, hogy a néhány százmilliós bevételkiesést - amit a tarifaemelés elmaradása okoz - a bliccelők hatékonyabb kiszűrésével kompenzálják - mondta az elnök.
Új év - új árcédulák: Ön szerint mi drágul leginkább január 1-jétől? Szavazzon!
Vitézy Dávid, a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE) szóvivője az ülést követően az mondta: nagy esély van arra, hogy a csütörtöki közgyűlésen elfogadják, ne kelljen többet fizetni a BKV-jegyekért és -bérletekért 2010-ben.
90 milliárdos adósággal sem megy csődbe a BKV
Drágul a víz, a szemét és a csatorna, de nem fogjuk érezni
Brutálisan drágulhat a csatornadíj
Kevesebb az áramszolgáltatók profitja
Visszasírják a távhőt a leválók
320 forintra emelnék a BKV-jegy árát
MTI, Privátbankár