Suchman Tamás hangsúlyozta, hogy a kormány a válság ellenére nem vont el pénzt a balatoni fejlesztésektől, elismerve ezzel a turisztikai régió fontosságát, ezért különösen fontos, hogy a pályázók minél jobban éljenek a lehetőségekkel.
Szólt arról is, hogy fel kívánják gyorsítani a 2007-2008-as, hasonló céllal kiírt, késésben lévő pályázat támogatási szerződéseinek aláírását, hogy a tervezett fejlesztések egy része már a jövő szezonra megvalósulhasson. Az újabb keret felhasználásában gyorsabb eljárást és elbírálást ígért a BFT elnöke.
A tájékoztatás szerint az új kiírásra a támogatási keret gyorsabb felhasználása érdekében a pályázatok benyújtásának időszaka 2009. szeptember 1-jétől 2010. március 30-ig tart, elbírálásuk két szakaszban fog történni. Az első szakaszban a szeptember 30-ig benyújtott pályázatokat fogják elbírálni, a másodikban a később érkezőket.
A pályázaton részt vehetnek költségvetési szervek és intézményeik, non-profit szervezetek (egyházak, egyházi intézmények, egyházi jogi személyek), szövetkezetek, Magyarországon bejegyzett székhelyű vagy telephelyű gazdasági társaságok, vállalkozások, profitorientált gazdasági társaságok, non-profit gazdasági társaságok és egyéni vállalkozások.
Az új pályázati kiírásban gyakorlatilag minden turizmust és szezonhosszabbítást érintő fejlesztési terv megvalósítására lehet vissza nem térítendő forrást szerezni, kivéve a balatoni programokat. Ezt az unió nem támogatja, így a támogatásukat nemzeti forrásból kell megoldani - hangzott el a tájékoztatón.
A pályázaton elnyerhető támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 30-85 százaléka - a fejlesztési céltól függően. A legkisebb igényelhető támogatás összege 20 millió forint, az igényelhető maximális összeg pedig 100-450 millió forint között változik a támogatási témáktól és attól függően, hogy melyik régióba esik a fejlesztés.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy bár igen jó a tó környéki három régió együttműködése a BFT-vel, ez nem változtat azon a törekvésen, hogy az üdülőrégiónak a jövőben önálló statisztikai régióvá kell válnia.
Haverok, buli, lenyelt áfa!
Egyre jobb képet festenek magukról városaink
Turistalátványosságok tiltólistán
Többen mennek nyaralni, kevesebből
MTI