Utálják a munkájukat az amerikaiak
A munkaerőpiaci helyzet stabilizálódni látszott az utóbbi hónapokban, az ezzel kapcsolatos várakozások azonban az utóbbi egy év során lényegesen nem javultak. Egy éve a foglalkoztatottak 24 százaléka mondta biztosnak állását, most 26 százalék.
Egy másik felmérésből, amelyet a Conference Board nemzetközi nonprofit üzleti szervezet végzett, az derült ki: az amerikaiak 22 éve nem voltak annyira elégedetlenek állásukkal, mint most. A válaszolók közül csak 45 százalék boldog állásával. Ez a mutató 2008-ban még 49 százalék volt.
A szervezet elemzése szerint az álláselégedetlenség részben az évtizedek óta nem látott súlyos recesszióval magyarázható, amelynek következtében sokan nem találnak képességeiknek és igényeiknek megfelelő munkahelyet.
A Conference Board azt is kimutatta, hogy az amerikaiak az utóbbi két évtizedben mind kevésbé voltak elégedettek állásukkal, tehát nem csak a jelenlegi válságról van szó. Valószínűleg szerepet játszik, hogy mind kevesebben találják érdekesnek munkájukat, a jövedelmek nem tartják az infláció ütemét és az egekbe szökő egészségügyi költségek sok család esetében felemésztik a megtakarításokat.
Leginkább a 25 évnél fiatalabb dolgozók elégedetlenek munkájukkal, náluk ez a mutató eléri a 64 százalékot. Őket különösen sújtotta a recesszió, szűkült az álláslehetőségek köre és csökkentek a fizetések. Elemzők szerint ha az álláselégedetlenség erősödése tovább folytatódik, akkor annak súlyos következményei lesznek, visszaszorulhat az innováció, sérülhet a versenyképesség és a termelékenység.
Könyvekből nem lehet megtanulni dolgozni
Nő a minimálbér, megszűnik a kiskönyv
A vállalatok nem segítik elő a személyi fejlődést
MTI