.jpg)
Az olimpiai falunak kiszemelt szigetcsúcs nyolcvanhektáros területét három éve vette meg Csepel önkormányzatától 11 milliárd forintért egy spanyol ingatlanbefektető, a Fadesa. A XXI. kerület polgármestere, Tóth Mihály elmondása szerint előrehaladott tárgyalásokat folytatnak velük, hiszen a Fadesa több, infrastrukturális fejlesztést is vállalna. Korábbi becslések szerint a jelenleg hiányzó közművek és közúti kapcsolatok kiépítése önmagában százmilliárd forintba kerülne Csepelen.
Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) városfejlesztési főpolgármester-helyettes szerint Budapest városfejlesztési irányai teljesen összecsengenek az olimpiarendezés előkészítésével. "Ez a város predesztinált arra, hogy olimpiát rendezzen" - jegyezte meg. A 2002-es, azóta frissített olimpiai megvalósíthatósági tanulmány szerint ehhez többek között az szükséges, hogy teljesüljön a konvergenciaprogram, bevezessék az eurót, elkészüljön a 4-es és az 5-ös metró - írja a lap.
A szükséges infrastruktúra kiépítése és felújítása mindösszesen több mint 5000 milliárd forintba kerülne, magának az olimpiának a megrendezése pedig ötszázmilliárdba.
Czeizel még bízik Cseh három aranyában
Olimpiaszindróma: nem találnak magukra a kínaiak
FAZ: csak idő kérdése volt az olimpiai "kudarc"
Fellélegzett Budapest
Ferihegy: épül az Airport City
Kelet-Európa lenyomja Kínát?
Népszabadság