.jpg)
A trójaiak ebben az időszakban bármelyik másik malware-típusnál (rosszindulatú program) aktívabbnak bizonyultak: a fertőzések összesen egyharmadáért (34,37%) voltak felelősek. Érdekes adat azonban, hogy az ún. „dialerek”, vagyis a betárcsázós internetkapcsolatot eltérítő programok a szélessáv világszerte történő hódítása ellenére is makacsul tartják magukat (4,48% az összesből).
Magyarország a fertőzések tekintetében viszonylag jól áll – tette hozzá Sándor Zsolt. Ha az aktív fertőzéseket földrajzi helyek szerint bontjuk, akkor kiderül, hogy a csúcstartó még mindig Tajvan (33 százalékkal), a második és a harmadik helyen Törökország és Lengyelország áll.
Hazánkban a fertőzések 15% alatt vannak, ami viszonylag jó egy összehasonlítás során, ugyanakkor nem túl jó eredmény önmagában. A támadások egyszerűen olyan ütemben szaporodnak, hogy a hagyományos vírusirtó-technikák már nem bírják.
A Twitter-manipulációk egyre gyakoribbak
A Twitterről Vásároljon magának Ön is híveket! A neten élnek az amerikaiak Fizetős lesz a Twitter - már dolgoznak rajta |
Ezáltal a topik felkerül a legnépszerűbb topikok listájára, ahol persze sokan önkéntelenül is rákattintanak, hogy megnézhessék, mi a fene olyan érdekes ezen az oldalon; persze az is sokat segít a gyors népszerűségen, hogy a hozzászólások pornográf tartalmakat ígérnek.
Az oldalról a gépre letöltődő vírus a már unalomig ismert „Privacy Center” nevű hamis antivírus-programot telepíti fel, amely folyamatosan hamis figyelmeztetésekkel riogat, és felajánlja, hogy a továbbfejlesztett változat megvásárlásával megszabadít a nemlétező kártevőktől.
Precedens lehet a Google-botrányból
Az információ hatalom: megosztod vagy fizetsz?
A jövő mobil és szélessávú
Privátbankár