Már újra van elérhető forrás a piacon, amelyből finanszírozni lehet a lízingügyleteket, bár ez a forrás korántsem annyira bőséges, mint a válság előtt volt. Magyarország kockázati besorolásának javulásával folyamatosan csökken a forrásköltségek meghatározásánál alkalmazott kockázati felár, ám ez általában csak egy negyed-, vagy félévvel követi a tényleges piaci folyamatokat. Így a helyzet teljes normalizálódása csak jövő év első felében várható - áll a közleményben.
Az új ügyleteknél - a korábbiakhoz képest - magasabb lesz az önerő. A megváltozott piaci körülmények hatására a minél biztosabb visszafizetési képesség, és a kockázatok minél alacsonyabb szinten tartása is elsődleges szempont marad.
A szigor nem új keletű, a lízingelés fellendülésének elején a lízingbe adók ügyeltek arra, hogy az eszköz a futamidő minden időpontjában többet érjen, mint amennyi a hátralévő lízingdíj.
A lízing alkalmas lehet a korábbi - rövid vagy középlejáratú - beruházási hitelek kiváltására is. Adott esetben versenyképes alternatívát jelenthet a hosszabb futamidejű lízingkonstrukció.
A jövő év első napjától 2012. december 31-ig illetékmentes lesz a visszlízing. Ezzel a lízingtermékek versenyképessé válnak a piacon. Az eladás és visszabérlés célja - a vállalatok szemszögéből - elsősorban a likviditás javítása, a felszabadított források jelenthetnek alternatívát a cégek forgóeszköz finanszírozása számára. Ez a megoldás nem csupán az ingatlanszektorban, hanem a kereskedelmi-, logisztikai-, és termelő szektorokban is elterjedhet - derül ki a közleményből.
Nem volt értelme megnyirbálni a lakástámogatást?
A neten árulják, amit nem tudtunk kifizetni
Thm: maximum az alapkamat tízszerese
Lélegeztetőn a lízingpiac
Szükség van a pozitív adóslistára
MTI