Az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának közleménye szerint az intézkedések 16 személyt és két olyan szervezetet céloznak meg, amelyek lehetővé tették az iráni UAV-gyártást, köztük olyan típusokat, amelyek az április 13-i támadásban használt iráni Shahed variánst hajtják meg.
A Reuter jelentése szerint az Egyesült Államok öt olyan vállalatot is kijelölt, amelyek acélgyártáshoz alkatrészeket szállítanak az iráni Khuzestan Steel Company (KSC) számára, az egyik legnagyobb iráni acélgyártó cégnek, vagy vásárol KSC kész acéltermékeket.
A Bahman Group iráni autógyártó három leányvállalata is célponttá vált, amelyek állításuk szerint anyagilag támogatták az iráni Iszlám Forradalmi Gárdát.
A nyilatkozat szerint az Egyesült Királyság az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának intézkedésével egyidejűleg szankciókat vetett ki több iráni katonai szervezet, magánszemély és szervezet ellen, amelyek az iráni UAV- és ballisztikusrakéta-iparban érintettek.
A Reuters jelentése szerint az Egyesült Államok nyilatkozata azután érkezett, hogy a G7 ipari demokráciák pénzügyminiszterei és központi banki kormányzói egy szerdai találkozót követően kijelentették, hogy „biztosítani fognak minden olyan jövőbeli intézkedést, amelyek csökkentik Irán fegyverbeszerzési, -gyártási vagy -átadási képességét a regionális tevékenységek destabilizálására.
Az EU vezetői szerdán az Irán elleni szankciók fokozásáról is döntöttek, miután Teherán Izrael elleni rakéta- és dróntámadása miatt a világhatalmak türelmetlenek egy szélesebb körű közel-keleti konfliktus megelőzése miatt.
Teherán azt állítja, hogy az április 13-i támadást megtorlásul indította Izrael feltételezett április 1-jei csapásáért az iráni damaszkuszi konzulátus ellen. Izrael azt mondta, hogy ezt megtorolja majd, míg az Iráni Forradalmi Gárda egyik magas rangú parancsnoka csütörtökön azt mondta, Irán felülvizsgálja „nukleáris doktrínáját” az izraeli fenyegetések után. (The Guardian)