A Mol közleménye szerint ebben a témában nem kapott semmilyen jelzést, "az ukrán féllel továbbra is meglévő és jó üzleti kapcsolatunk van, valamint a szállítások is folyamatosak".
A hvg.hu által idézett interjúban pénteken Mihajlo Podoljak, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tanácsadója azt mondta, a vezetékek (amelyek Ukrajnán keresztül futnak) leállításával, illetve az orosz energiahordozók kizárásával Moszkva a legjobb piacát veszti el.
A lap későbbi híre szerint ugyanakkor Podoljak egy ukrán televíziónak már azt mondta, hogy Ukrajna kész teljesíteni az orosz olaj tranzitjával kapcsolatos kötelezettségeit egészen addig, amíg a vonatkozó szerződések le nem járnak. Ez ukrán sajtóhírek szerint azt jelenti, hogy Ukrajna 2029 végéig folytatja az orosz olaj továbbítását a Barátság-kőolajvezetéken.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint nem kaptak értesítést az esetleges leállásról: "Eddig minden egyes hivatalos csatornán azt az értesítést kaptuk Kijevből, hogy Ukrajna teljesíti a szerződéses kötelezettségeit, és biztosítja a tranzitot az olajszállítások vonatkozásában Magyarország és Szlovákia felé", mondta a minisztérium közleménye szerint. "Mi ezen hivatalos jelzéseket tudjuk csak figyelembe venni, sajtóhíreket pedig nem akarunk kommentálni", tette hozzá.
Eközben Vaclav Bartuska, a cseh külügyminisztérium energiabiztonsági különmegbízottja a Reutersnek nyilatkozva pénteken elmondta: az Ukrajnán áthaladó Barátság kőolajvezeték esetleges leállása a jövő évtől nem jelentene problémát a Cseh Köztársaság számára. Az MTI szerint hozzátette: Ukrajna nem először figyelmeztetett egy esetleges leállásra, és meg kell várni, mi történik.