Kiemelte: a hackerek a gov.si domainneveket veszik célba, de szerdán rövid időre az államfő internetes oldala is elérhetetlen volt, csütörtökre pedig a központi bank és a statisztikai hivatal oldalát is támadás érte.
"Minden nap teszünk intézkedéseket, a Nemzetbiztonsági Tanács titkárságának operatív csoportja gyakorlatilag folyamatosan kapcsolatban áll velünk, ma reggel is voltak megbeszéléseink ez ügyben" - mondta az államtitkár.
Jelezte: a kormány a kiberbiztonsági ágazat megerősítése érdekében további forrásokat különít el, és újabb munkatársak felvételét kezdeményezi. Arról biztosított: "Szlovénia továbbra is biztonságos és stabil ország marad, ha kiberincidensekről van szó".
Más országok sem immunisak ezekre - mondta, kijelentve azt is, hogy a legtöbb ilyen támadás mögött "Vlagyimir Putyin orosz elnök rezsimje" áll, de nem minden esetben. Volk szerint az egyetlen módja a védekezésnek a megelőzés.
A szakértők szerint a DDoS-támadások technikailag kevésbé kifinomult kibertámadások, de jelentős hatást gyakorolnak a közvéleményre, mert a céljuk a félelemkeltés.
A legutóbbi DDoS-támadásoknak március végén és április elején több szlovén állami intézmény és vállalat volt a célpontja. Akkor egy orosz kiberbűnözői csoport vállalta magára a felelősséget, elmondásuk szerint azért, mert Szlovénia támogatást nyújtott Ukrajnának. (MTI)