A svájci UBS és a Credit Suisse is azon 12 bank között van, amelyekről a svájci hatóságok azt gyanítják, hogy manipulálták a londoni bankközi kamatlábat a Libort. Ugyanez a gyanú merült fel Japánban, ahol az ottani kamatlábat a Tibort befolyásolhatták a piac egyes szereplői. A svájci közlemény szerint a legnagyobb játékosokat vizsgálják, olyanokat, mint a Bank of Tokyo- Mitsubishi, Citigroup, Deutsche Bank, HSBC, JP Morgan, Mizuho Financial Group, Rabobank International, Royal Bank of Scotland, Societe Generale és a Sumitomo Mitsui.
A Libort a Brit Bankárok Szövetsége határozza meg naponta egy nagyon átfogó napi jelentés alapján, ami azt mutatja, hogy a bankok közötti hitelezés éppen milyen kamatszinteken folyik. Ez gyakorlatilag a pénzügyi bizalmat mutatja nagyon finomra hangolva a piacon. Az úgynevezett derivatív (származékos) ügyletek árazásánál alapvető fontosságú ez a folyamatosan változó közép-kamat, benchmark. Ezen ügyletek összforgalma az egész világon nagyjából napi 350 ezer milliárd dollár.
Az amerikai, euróövezeti és brit hatóságok a Libor manipulálását vizsgálják, a japánok pedig az ottani benchmarkot, az úgynevezett Tibort, amelyet a gyanú szerint hasonló összejátszás alapján befolyásoltak a felsorolt bankok. A svájci Comco piacfelügyeleti szervezet a hírek szerint nagyon komolyan veszi a vizsgálatot, és a Bloombergnek nyilatkozó banki képviselők is igyekeztek hangsúlyozni, hogy teljes mértékben együttműködnek a hatóságokkal.