Az első olyan magyar kriptotőzsde, amely decentralizált alapon működik, ráadásul még bányászathoz is használható, nemrég brutális forgalommal startolt el a piacon, ezzel is felkeltve a vevők érdeklődését. Decentralizált, azaz központi szereplő nélküli kriptotőzsdét indított a leghíresebb magyar digitális pénz, a Hungarian Vizsla Inu (HVI) csapata.
A VizslaSwap nevű új felületen végig a felhasználók birtokában maradnak az ott használt kriptovaluták, senki más nem rendelkezhet felettük.
Mint kiderült, már az első napokban többszázezer dollár került elhelyezésre a poolokban, a VizslaSwap token piaci értéke pedig hamar meghaladta a félmilliárd forintot. Hogy miért számít ekkora forgalom különlegesnek ezen a piacon?
“Mert nem egy bizonyos szervezet kezeli az emberek pénzét. A decentralizált tőzsdén nincs központi szereplő, akinek fennhatósága lenne a kriptovaluták felett. Itt végig az emberek kezében van a saját kriptovalutájuk”- mondta Pálmay Dániel, a VizslaSwap megalkotója, aki arról is beszélt, hogy véleménye szerint a magyarok mennyire nyitottak a kriptopiacra.
A szakember azt is kifejtette, hogy ahogy az egész világ, úgy a magyarok is érdeklődően állnak az új lehetőséghez. Friss projektekben gondolkodnak, melyekben rugalmasan, még ha “kicsiben” is, de részt tudnak, és akarnak venni.
"Kereskedni bármilyen valutával lehet, amit a BNB Smart Chain rendszer támogat, stakelni (egy olyan folyamat, amely során a felhasználó a kriptovaluta tárcájában lévő eszközeinek egy részét zárolja, hogy ezzel a proof-of-stake blokklánc hálózat működését támogathassa) viszont csak azokat, akiket listázunk. Egyenlőre csak a partnertokenek ezek, de már jelentkeztek páran, hogy szeretnének listázódni. Célunk, hogy elérjük az ApeSwap, vagy a ShibaSwap szintjét. Ők hasonló módon indultak, mint mi, tehát reális a vágyunk, főleg mivel Közép-Európában egyediek vagyunk" - tette hozzá Pálmay Dániel.
A cég jövőbeli tervei között van a bányászgépmentes működés, amivel jelenleg Ethereumot és LiteCoint is lehet már „bányászni” a VizslaSwap Tokennel. Nem hiába hívják bányászatnak, hiszen itt is blokkjutalmakra lehet szert tenni és ami különösen érdekes, hogy jelenleg jobban megéri, mint a hagyományos mód.