A cégcsoport korábbi vezetői - köztük az alapügy vádlottjai - a befektetők pénzének a megtérülését nem az üzleti tervek szerint végzett gazdasági tevékenység eredményétől, hanem részben a természetfeletti erők beavatkozásától, így például hindu tűzszertartástól várták, illetve ezek révén remélték a leleplezés elkerülését is - közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész az MTI-vel.
72 milliót költöttek ezotériára
Az alapügytől korábban elkülönített, pénzmosás bűntette miatt jelenleg még nyomozati szakban folyamatban lévő bűnügyben feltárt új bizonyítékok szerint a Quaestor Értékpapír Zrt. a fenti célból igénybe vett ezoterikus szolgáltatásokért 2009 júniusa és 2013 februárja között egy indiai cég külföldi bankszámlájára mintegy 72 millió forintnak megfelelő dollárt utalt. Ezekről a szolgáltatásokról fiktív számlákat állítottak ki, amelyek névlegesen tanácsadásról és értékpapír-ügynöki tevékenységről szóltak.
Ezen túl további új bizonyítékokat is sikerült beszerezni, amelyek megismerhetővé tették az alapügy vádlottjai által 2013 közepétől folytatott titkosított e-mail levelezést, amelyek tartalma ugyancsak tovább erősíti a vádat.
Nemrég újabb perek indultak a Quaestor-vezetők ellen - a cél az, hogy megállapítsák, a korábbi befektetési szolgáltatók vezető tisztségviselőinek a károkért vagyonukkal kell helytállniuk >> Vádat emeltek a botrány kirobbanása után a cég vezetését átvevő stróman, a nyolc általánossal rendelkező Orgován Béla egykori közmunkás ellen is >> |