Nagy Csaba a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) vezérigazgatója marad - jelezte reggeli cikkünkre válaszul maga az intézmény. Tájékoztatásuk szerint a leendő tulajdonos Magyar Fejlesztési Bank Zrt.-nél, illetve a MFB Csoporthoz tartozó Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.-nél nincs napirenden a Budapest Bank (BB) menedzsmentjének átalakítása, miután a Budapest Bank jól szervezett, üzletileg hatékonyan és eredményesen működő vállalkozás, ami nem teszi szükségessé a bank vezetésének átalakítását.
A sajtóban megjelent híresztelésekkel ellentétben a Budapest Bank megvásárlását követően Nagy Csaba nem lesz a pénzintézet vezérigazgatója - jelzi a közlemény.
Azt még nem tudjuk, mi lesz a BB-vel
Zolnai György |
A fejlesztési bank közleménye abban ismételten nem ad támpontot, hogy miként alakul majd a BB jövője. Márpedig ez a kérdés vélhetően fontos szempont lehet a jelenlegi, Zolnai György által vezetett menedzsment jövőbeli elképzeléseit illetően. (A nem túl régi időben volt rá példa, hogy egy bankvezető felállt a vezérigazgatói székből, miután a korábbi, fejlődési terveket átírták a tulajdonosok - Farkas Ádámról és az egykori Allianz Bankról beszélünk.)
Míg korábban sokan úgy képzelték el, hogy a nagyobb MKB olvasztja be a BB-t, ma már sokan úgy vélekednek, hogy a hatékonyabb BB lehet a fúzió irányítója, ráadásul egyes felmérések szerint a Budapest Bank márkaismertsége jóval nagyobb, mint az MKB-é. Egy BB-s irányítás mellett lezajló fúzió vélhetően vonzó kihívás lenne minden jelenlegi bankvezetőnek, ám vannak jelek, hogy a másik oldalon is komoly "erők" gyűlekeznek: ahogy az MFB (a saját tulajdonosi jogait gyakorló, az állami vagyon felügyeletéért felelős miniszter helyett) sietett kijelenteni, hogy nem lesz változás a bank első számú vezetőjének személyében, úgy a Magyar Nemzeti Bank továbbra sem cáfolja, hogy azt a hírt, hogy az MKB vezére Balog Ádám, jelenlegi jegybanki alelnök lehet.
E tekintetben tehát úgy fest, tovább kell várni, míg a füst felszáll és napvilágot látnak a két bank jövőjével és vezetésével kapcsolatos elvárások. Az ugyanakkor bizonyos, hogy ha vezérigazgatóját nem is adja az MFB a Budapest Banknak, a tulajdonosi joggyakorlás kapcsán a BB vezető testületeiben hangsúlyos szereplő lesz - vélhetően a bank elnökét is jelöli/adja majd.