A tavalyi 157, fizetésképtelenséget jelentő bank után 2011 elején az arizonai Legacy Bank, valamint a floridai First Commercial Bank jutott csődbe. A regionális bankok - a pénzügyi válság kései hatásaként - ügyfeleik rossz fizetési morálja miatt mennek tönkre továbbra is. Elsősorban a tartósan magas munkanélküliség nyomán a lakosság egy része nehezen, vagy egyáltalán nem törleszti hiteleit.
A szövetségi betétbiztosítási alap (FDIC) 250 ezer dollár erejéig biztosítja a magánbetéteket.
A válság kezdete óta több mint 300 amerikai pénzintézet jelentett csődöt, de ezek többségét végül más bankok átvették.
Ugyanakkor már a tavalyi harmadik negyedévben megugrott az amerikai bankpiac szereplőinek nyeresége, miután nőtt az árbevétel, valamint csökkenteni tudták a nem teljesítő hitelek fedezetéül elkülönített összegeket.
Az Egyesült Államokban működő, mintegy 7.700 bank és takarékpénztár összesített adózott eredménye 14,5 milliárd dollár volt a harmadik negyedévben, az egy évvel korábbi 2 milliárd dollárhoz képest. A negyed végére a veszteséges pénzintézetek aránya már a 2008 júniusa óta tapasztalt legalacsonyabb szintre süllyedt. Amíg egy évvel korábban a bankok mintegy harmada veszteséges volt, addig a harmadik negyedévben csupán 18,9 százalékuk.
MTI