Ugyan április 30-án gyakorlatilag teljesen megvalósult az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. fúziója, hiszen május 1-jétől a létrejött hitelintézet MBH Bank Nyrt. néven, új, egységes arculattal folytatja a tevékenységét, azért a Magyar Bankholding keretében több mint két éve tartó fúziós folyamat még nem zárult le teljesen. A Gazdasági Versenyhivatalnak (GVH) május 8-án beadott összefonódás-bejelentésből ugyanis kiderült, hogy
a Duna Takarék Bank Zrt., valamint az MBH Befektetési Bank Zrt., a hitelintézeti integrációba tartozó hitelintézeteket irányító integrációs üzleti szervezet, továbbá az Integrált Hitelintézetek Központi Szervezete (IHKSZ) egymással szándéknyilatkozatot írtak alá, amelynek tárgya a Duna Bank belépése a szövetkezeti hitelintézeti integrációba.
Amennyiben a tranzakciót a GVH, a Magyar Nemzeti Bank, valamint az IHKSZ közgyűlése is jóváhagyja, akkor a Duna Bank a szövetkezeti hitelintézeti integráció tagjává válik.
Lapunk már 2020-ban úgy értesült, hogy a Takarékbank tárgyalásokat kezdett a győri központú Duna Takarék Bank megvásárlásáról. A Duna Takarékszövetkezet volt az egyetlen pénzügyi szervezet, amely sokáig kimaradt a takarékszövetkezeti összeolvadásból. A takarékszövetkezetből 2013-ban alakult meg a Duna Takarék Bank Zrt., amely sokáig Garancsi István, a Videoton futballcsapatának tulajdonosának érdekeltségébe tartozott, de még 2020 szeptemberében is közel 20 százalékos volt a részesedése, mint ahogy Hernádi Zsolt feleségének is, sok kisbefektető mellett.
Bankunk száz százalékban magyar tulajdonú, négy megyében fiókkal rendelkező regionális hitelintézet. A kis szigetközi településektől Mosonmagyaróváron, Győrön, Esztergomon és Székesfehérváron át Budapestig vagyunk jelen és szolgáljuk ki ügyfeleinket. Nagyon büszkék vagyunk takarékszövetkezeti gyökereinkre, az elmúlt 57 éves működésünkre, hiszen ez adta, és adja fundamentumát ügyfeleink töretlen bizalmának
- olvasható a Duna Bank 2017-ben írt bemutatkozásában. Négy megyében 15 fiókjuk van, és 2021-ben 5,3 milliárd forintos bevétel mellett 190 millió forintos nyereséggel zártak.
Idén márciusban változott a tulajdonosi szerkezet: a Danube Magántőkealap 98,4 százalékos részesedést szerzett a pénzintézetben. Ez a Mészáros Lőrinc által tulajdonolt Opus Global Befektetési Alapkezelő Zrt. egyik befektetési alapja. Most pedig megszületett a szándéknyilatkozat arról, hogy belépnek a szövetkezeti integrációba. Ehhez persze még a GVH és a jegybank engedélye is szükséges.
Ha a hatóságok is rábólintanak a tranzakcióra, akkor az MBH még nagyobb lehet, pedig eddig sem volt kicsi: jelenleg mintegy kétmillió lakossági és vállalati ügyfelet szolgál ki. Összesített mérlegfőösszege meghaladja a 10 600 milliárd forintot, ezzel Magyarország második legnagyobb bankja. A banknál elhelyezett betétállomány 6500 milliárd forint, míg a bruttó hitelállomány 5000 milliárd forint felett alakul.