16p

Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni, akár hirdetések nélkül, válasszon előfizetői csomagjaink közül!

Hogyan lehet bitcoint vásárolni, vagy más kriptodevizákat? Az újabb kripto-őrület nyomán számos támpontot adunk annak, aki úgy dönt, hogy be akar szállni. Mert nagy figyelmet és hozzáértést igényel, hogy elkerüljük az adatvesztést, hackertámadást vagy más csapdákat. Számos értékpapír létezik, amely kriptodevizákhoz enged hozzáférést. Van sokféle pénztárca és hardveres megoldás, amelyek segítségével egyszerű a tárolás.

Az utóbbi egy évben több mint háromszorosára emelkedett a bitcoin árfolyama, igaz, a január eleji csúcshoz képest némileg veszített értékéből. Így is sok befektetőt kínozhat a dilemma, hogy érdemes-e még beszállni, és legalább egy keveset vásárolni belőle. Főleg azután, hogy intézményi befektetők, pénzügyi szolgáltatók és vállalatok is egyre-másra dobják be a törölközőt, adják fel korábbi konzervatív politikájukat és foglalkoznak vele, vásárolnak belőle.

Rengetegféle előrejelzés létezik azzal kapcsolatban, hogy mennyi lehet egy-két-három év múlva az első számú kriptodeviza árfolyama. Ezek sokszor 50-100 ezer, gyakrabban több százezer dollárról szólnak. (E sorok írásakor 37 ezer dollár az ár.) Sőt, némelyik megszólaló az egymillió dollárt is meg kockáztatja.

Bitcoin-emelkedés öt év alatt (Tradingview.com)
Bitcoin-emelkedés öt év alatt (Tradingview.com)

Pilótajáték vagy világforradalom?

A sok áremelkedés után azok a hangok elhalkultak, amelyek a bitcoint értéktelennek tartják, pilótajáték-jellegét hangsúlyozták és összeomlását jósolták. De sok neves közgazdász van ebben a táborban. Múló divat? Értelmetlen tőkepiaci buborék? Egyenesen gigantikus csalás? Vagy pedig olyan új, forradalmi technológia, amely a teljes pénzügyi rendszert, a szórakozást, a médiát, a szerencsejáték-ipart, az online játékok szektorát átalakíthatja? 

Ebben a vitában nem foglalnánk állást. Azt sem tudjuk, érdemes-e még a jelenlegi emelkedett szinteken kriptodevizát vásárolni. De áttekintünk néhány módszert, amelyek segítségével viszonylag könnyen be lehet fektetni ezen a piacon, ha valaki úgy dönt.

Fő a biztonság, nomeg a titkos kulcs

A kriptodevizák biztonságos kezelése különleges figyelmet és némi szakértelmet vagy tanulást igényel. Biztosan mindenki olvasott már olyan rémtörténeteket, amikor valaki elveszített több száz vagy több ezer bitcoint több millió dollár értékben, mert elfelejtette a jelszavát, megrongálódott vagy elveszett egy adathordozó, merevlemez, notebook. Ha nem nálad van a titkos kulcs, nem a tiéd a bitcoin – tartja egy mondás. (“Not your key, not your bitcoin”.) 

Papíralapú bitcoin-pénztárca (paper wallet). Offline tárolásra is alkalmas. (Walletgenerator.net)
Papíralapú bitcoin-pénztárca (paper wallet). Offline tárolásra is alkalmas. (Walletgenerator.net)

A legbiztonságosabb tárolási megoldás a saját magunk által kezelt, offline létrehozott, úgynevezett hideg tárca (cold wallet). De ez erősen bonyolult és kényelmetlen az átlagember számára.

Az értékpapírosított kriptodevizák előnyei és hátrányai

De lehet kriptodevizákat vásárolni újabban különböző tőkepiaci termékeken keresztül is, mint tőzsdén kereskedett alapok, certifikátok, részvénytársaságok. Ebben az esetben az adott intézmény kezeli a titkos kulcsokat, teszi meg a szükséges biztonsági intézkedéseket, nem a felhasználónak kell ezzel törődnie. A kriptodeviza a hagyományos tőkepiac valamelyik termékébe van becsomagolva.

Fel a holdig? (Pixabay.com)
Fel a holdig? (Pixabay.com)

Ez lehet előny is, de hátrány is. Ezek az értékpapírok újabb problémákat vetnek fel, leginkább az úgynevezett partnerkockázatot. Ez azt jelenti, hogy az értékpapír kibocsátója csődbe mehet. Lehet csaló, ellophatja a vagyont. Vagy helytelen működés, hozzá nem értés, tévedés révén is okozhat kárt.

A kriptodevizák adózása Magyarországon

Egy nagy előnye az értékpapír-megoldásoknak ma Magyarországon, hogy adózásuk sokkal kedvezőbb, mint a sima kriptodeviza-vásárlárlás. Az utóbbi nyereségét ugyanis a hírek szerint egyéb jövedelemnek tekintik, és így a személyi jövedelemadón kívül szociális hozzájárulást is kell utána fizetni. (E kettő együtt becslésünk szerint a nyereség mintegy 27,5 százaléka lehet.)

Az ellenőrzött piacokon, nyugat-európai tőzsdéken forgó értékpapírokat tartós befektetési számlára (tbsz) helyezve pedig akár a teljes adót is megúszhatjuk. Az esetleges veszteséggel pedig csökkenthetjük egyéb befektetési nyereségeinket.

1. Európai kriptodeviza ETN-ek

Míg az Amerikai Egyesült Államokban évek óta vitatkoznak azon, hogy engedélyezzék-e a kriptodeviza-ETF-ek (tőzsdén kereskedett alapok) létrehozását, Európában már évek óta vannak hasonlók. fontos azonban tudni, hogy ezek nem klasszikus értelemben vett ETF-ek, hanem inkább ETN vagy ETP megnevezéssel futnak. (Exchange Traded Notes, illetve Exchange Traded Product.)

A különbség lényeges, mert a klasszikus ETF-ek esetében az alapot létrehozó pénzügyi csoport és az adott mögöttes vagyontárgyat őrző letétkezelő élesen elválik egymástól. Ez a befektetőknek jelentős biztonságot ad. Az ETN és az ETP inkább a kibocsátó cég kötelezettségvállalása arra, hogy a mögöttes termék árfolyamváltozását kifizeti a befektetőknek. A kibocsátó csődje esetén pedig a befektetőnek jelentős kára származhat.

Bitcoin euróban, euróból (Pixabay.com)
Bitcoin euróban, euróból (Pixabay.com)

Mindenesetre ma már számos hasonló termék forog a németországi, svájci, bécsi, londoni és stockholmi tőzsdéken. A teljesség igénye nélkül néhány kibocsátó neve, akik már hasonló termékeket kínálnak és így érdemes rájuk keresni. Bitcoinra általában mindegyik elsőként készít alapot, de némelyik etherre vagy valamilyen kriptodeviza-kosárra is csinált.

Európai tőzsdei kriptodeviza-termékek kibocsátói:

  • XBT Provider
  • 21Shares
  • Bitcoin Group 
  • VanEck Vectors
  • BTCetc
  • Wisdom Tree

2. Certifikátok Frankfurtban

Több éve léteznek már a Frankfurti Értéktőzsde certifikát-szekciójában forgó bitcoin és egyéb kriptodeviza-termékek. Többségüket a Vontobel Bank hozta létre. (Például a VL3TBC jelzésű, egy sima Bitcoin-certifikát, amelynek minden egyes egysége 0,1 bitcoinnal egyenértékű.) A bitcoinon kívül akad náluk bitcoin cash és ether certifikát is, valamint egy olyan, amely egy egész kriptodeviza portfóliót képez le (VE5CRY). Lasonló termékeket kínál a Lang & Schwarz is (például LS9KZ5).

A certifikátok tulajdonosai az ETN-eknél elmondottakhoz hasonlóan futják a kibocsátó vállalkozás kockázatát. Egy másik hátrányuk, hogy az árfolyamjegyzést időnként látszólag érthetetlen okokból is felfüggesztik. Például csak azért, mert különösen nagy volt az árelmozdulás. Legutóbb szerdán, amikor a bitcoin egy időre 30 000 dollár alá zuhant, és a többi kriptodeviza is jelentősebben meggyengült, több certifikátnál eltűntek az eladási ajánlatok a frankfurti tőzsdéről. Csak eladni lehetett, vásárolni nem, éppen akkor, amikor jobb áron meg lehetett volna tenni, mint bármikor az előző napokban. 

Vontobel-certifikát bitcoinra Frankfurtban, egy hektikusabb napon (2020. január 29.) Amikor a piros vonal nullára esik, nincs eladási ajánlat rá.
Vontobel-certifikát bitcoinra Frankfurtban, egy hektikusabb napon (2020. január 29.) Amikor a piros vonal nullára esik, nincs eladási ajánlat rá.

A certifikátok ezen kívül rengeteg rejtett költséget tartalmazhatnak. Az említett Vontobel kriptodeviza-portfólió certifikátra például éves szinten 2,87 százalékos költséget számítanak fel összesen. Ez jóval meghaladja a tőzsdén jegyzett alapokra, ETF-ekre jellemző néhány ezrelékes szintet.

3. Kriptodeviza-részvények az amerikai tőzsdéken

Az egyik módja, hogy a kriptodeviza-piacon fektessünk be, ha nem kriptót vásárolunk, hanem az abban érdekelt, abból hasznot húzó vállalkozások részvényeit. Ennek több előnye is lehet. Egyrészt a kriptodevizákkal ellentétben a tőzsdei részvénytársaságokat szabályozzák, ellenőrzik, meghatározott jelentéstételi kötelezettségük van. Jobb a transzparenciájuk (az átláthatóságuk), mint a kriptodevizákat fejlesztő laza programozói csoportoknak, szövetségeknek, egyesületeknek. Másrészt egy ilyen cég akkor is tud nyereséget elérni, ha a kriptodevizák ára történetesen csökken. Van, amelyik a forgalomban érdekelt, például a különböző kereskedési platformok. Mások kriptodevizát bányásznak, fizetési rendszert fejlesztenek. Bár a legtöbb hasonló cégnek van a portfóliójában kriptodeviza is, így többé-kevésbé befolyásolják értéküket a kriptó-árfolyamok is.

Az utóbbi időben ezek a részvények is szép emelkedést értek el, sokszor magát a bitcoint is jóval túlszárnyalva. Néhányat a következő grafikon mutat:

A bitcoin és egyes kriptodeviza-bányász társaságok részvényei. Marathon Patent Group (MARA), Riot Blockchain (RIOT), CleanSpark (CLSK) (Tradingview.com)
A bitcoin és egyes kriptodeviza-bányász társaságok részvényei. Marathon Patent Group (MARA), Riot Blockchain (RIOT), CleanSpark (CLSK) (Tradingview.com)

4. Kriptodeviza-ETF-ek és a leendő IPO-k

Tovább csökkenti a kockázatot, ha nem egy vagy két részvényt vásárolunk meg, hanem egy egész portfóliót. Erre találták ki a részvény-ETF-eket (tőzsdén kereskedett alapokat), amelyekben általában több tucatnyi különböző részvény található. Mivel egyelőre eléggé kevés részvény ment ebből a fiatal és kockázatos szektorból tőzsdére, ezért olyan részvényeket is belekevernek az alapokba, amelyek csak lazán kapcsolódnak az ágazathoz.

Néhány kriptodeviza–vonatkozású amerikai ETF:

  • ARK Next Generation Internet ETF (ARKW)
  • Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK)
  • First Trust Indxx Innovative Transaction & Process ETF (LEGR)

Az ARKW jelzésű ETF például tartalmaz Teslát, Netflixet, Spotify-t, de például a Grayscale Bitcoin Investment Trust nevű, egyszerűen bitcoint vásároló befektetési társaság papírjait is. A LEGR-ben a legnagyobb befektetések között van a Baidu, a PayPal vagy például a kriptodeviza-bányászatban közvetve érdekelt chipgyártók is. A BLOK jelzésű ETF jobban koncentrál a szektorra – jobban fel is ment. De amint a grafikonon látható, egyik sem érte utol a három közül a bitcoin áremelkedését az utóbbi hat hónapban.

A bitcoin és egyes kriptodeviza-részvény ETF-ek . Marathon Patent Group (MARA), Riot Blockchain (RIOT), CleanSpark (CLSK) (Tradingview.com)
A bitcoin és egyes kriptodeviza-részvény ETF-ek . Marathon Patent Group (MARA), Riot Blockchain (RIOT), CleanSpark (CLSK) (Tradingview.com)

 

A BLOK ETF tíz legnagyobb befektetése

(összesen 37,9 százalék súly)

  • Silvergate Capital Corp Class A (SI) 5.18%
  • Square Inc A (SQ) 4.38%
  • MicroStrategy Inc (MSTR) 4.36%
  • Galaxy Digital Holdings Ltd (GLXY) 4.19%
  • PayPal Holdings Inc (PYPL) 3.77%
  • Marathon Patent Group Inc (MARA) 3.52%
  • HIVE Blockchain Technologies Ltd (HIVE.TO) 3.20%
  • GMO internet Inc (9449) 3.17%
  • Intercontinental Exchange Inc (ICE) 3.10%
  • Digital Garage Inc (4819) 3.04%
    (Forrás: Yahoo Finance)

Valószínűleg nemsokára jelentős mértékben nőni fog a tőzsdéken forgó, kriptodeviza-kitettségű részvények száma, de talán az ETF-eké is. A magas részvényárfolyamok és a magas kriptodeviza-árak együttes pozitív hatásaként ugyanis számos társaság tervez tőzsdei bevezetést (IPO-t). (Erről itt is írtunk.) Ezen kívül Kanadában is vannak ETF-ek, talán több is, mint az Egyesült Államokban. Kérdés, a torontói tőzsdéhez a magyar kis befektető mennyire tud hozzáférni.

Néhány tervezett kriptodeviza-IPO

  • Coinbase (kereskedési platform)
  • eToro (közösségimédia-alapú kereskedési platform)
  • MicroBT (kriptodeviza-bányászat)
  • Gemini Trust Co. (kereskedési platform)
  • Bitmain Technologies (kriptodeviza-bányászat)
  • Bitfury (kriptodeviza-bányászat) 
    (Forrás: Bloomberg, Renaissance)

5. Revolut és más fintech-alkalmazások

A kriptodevizák elfogadottságának fontos jele, hogy egyre több modern pénzügyi alkalmazás, fintech-szolgáltatás keretében is meg lehet ezeket vásárolni. A jelenlegi bikapiacot októberben nagyban segítette, sőt látszólag az indította el, hogy a PayPal lehetővé tette kriptodevizák vásárlását és tárolását a rendszerében.

11 millió forint felett. Egy bitcoin mai árfolyama a Revolut rendszerében.
11 millió forint felett. Egy bitcoin mai árfolyama a Revolut rendszerében.

Lehet vásárolni Magyarországról bitcoint és néhány más kriptót is az itthon népszerű Revolut alkalmazásban. (Árupiaci termékek és részvények mellett). De kérdés, hogy ez mennyire jó és biztonságos megoldás. Az adózása is valószínűleg sokkal rosszabb, mintha európai tőzsdén forgó értékpapírokat vásárolnánk. Lehet kriptodevizába fektetni a Robinhood nevű nemzetközi alkalmazással is.

A Revolutot kipróbáltuk, kétségtelen előnye egyszerűsége és gyorsasága, szó szerint csak pár kattintással lehetett hozzájutni némi bitcoinhoz. Ezek után pár másodperc pontossággal jelzi a portfólió értékét. Az eladáskor és a visszavételkor azonban pár százaléknyi haszonkulcsot alkalmaznak. Sokkal többet, mint amennyit egy nemzetközi kereskedelmi platformon, úgynevezett kriptodeviza-tőzsdén el kell szenvedni a vételi és eladási árfolyamok különbsége miatt. (Ami általában csak pár ezrelék.)

Kriptodeviza-tőzsdén veszem meg, de hol tárolom?

Amint az előző pontból kiderült, az egyik legolcsóbb módszer a kriptodeviza-vásárlásra, ha valamely erre szakosodott nevesebb online piactéren (platformon, tőzsdén) regisztrálunk. Bár az ide történő pénzátutalás, a bankkártya-használat, a devizaváltás megdrágíthatja ezt is. 

Ha valaki figyelemmel kíséri a kriptodeviza-szektor híreit, akkor sok olyan botrányról hallhatott, amikor valamely ilyen platform csődbe ment. Vagy hackerek törtek be, és eltulajdonították a felhasználók értékeit. (Az egész piacot megrendítette például a Mt. Gox 2014-es esete.) Emiatt jelentősebb értékeket nem ajánlatos kriptodeviza-platformokon tartani, kivéve, ha folyamatosan kereskedünk velük. De akkor hol tároljunk?

6. Kényelmes online pénztárcák

Vannak olyan online pénztárcák (“wallet”), amelyek vagy a számítógépünkön, vagy a felhőben tárolják az adatokat, a titkos kulcsokat. Így szintén nem tekinthetők száz százalékig biztonságosnak, bármilyen titkosítási eljárást is ígér a készítőjük. Viszont rendkívül kényelmesek, és nem követelnek nagyobb hozzáértést. Életünk összes vagyonát semmiképpen se tegyük fel ilyenekre, de egy kisebb próbabefektetés, esetleg online váráslásokra költendő összeg ide is kerülhet. Számos pénztárca van mobiltelefonra és asztali számítógépre egyaránt, néhány ezek közül:

Pár online kriptodeviza-pénztárca (mobilra vagy asztali gépre)

A pénztárca-alkalmazások fejlesztői általában abból élnek, hogy néhány kattintással lehet pénzt váltani a programban. Hasonlóan az említett Revoluthoz, általában pár százalékos marzsot alkalmaznak, ami elég borsos például a tőzsdei jutalékokkal összehasonlítva. Viszont így megspórolhatjuk a tőzsdei kereskedés maceráját, időigényét, a kripto-transzferek mostanában magasra hágott költségeit, a tőzsde marzsát és kockázatait. (Az utóbbi napokban a bitcoin és az ether átlagos tranzakciós költsége már 6-8 dollár volt.)

Az Exodus kriptodeviza-pénztárca részlete (asztali gépen)
Az Exodus kriptodeviza-pénztárca részlete (asztali gépen)

Némelyik pénztárca hátránya, hogy csak a legfontosabb vagy legrégebbi kriptodevizákat kezeli. A legújabb üdvöskéket, mint a tavaly elindult Polkadot, például még nagyon nehéz bárhol is megtalálni. Aki igazán diverzifikált kriptodeviza-portfóliót szeretne, annak valószínűleg többféle pénztárcára is szüksége lesz. (Esetleg ideiglenesen valamelyik tőzsdén kell tárolnia a ritkaságokat.)

7. Biztonságos offline pénztárcák

Egy olcsó, mégis biztonságosnak tartott kombináció, ha kriptodevizát vásárolunk valamelyik online kereskedési rendszeren. Majd saját offline, azaz az internettől elszigetelt, így a hackerek által elérhetetlen pénztárcánkba továbbítjuk azt. Az online pénztárcáknál sokkal nagyobb biztonságot nyújtanak ezek a úgynevezett hardware wallet-ek. De nem olcsók, körülbelül 50 és 130 dollár közötti összeggel kell számolnunk az Amazon áraiból ítélve. Alighanem mégis nagyon megéri, főleg, ha nagyobb értékű kriptodeviza-portfóliónk van.

A Ledger Nano S offline harveres kriptodeviza-pénztárca (fotó: Ledger.com)
A Ledger Nano S offline harveres kriptodeviza-pénztárca (fotó: Ledger.com)

Ezek a kütyük számítógéphez csatlakoztatható, de az internetről teljesen le is választható és erős titkosítással védett USB-eszközön tárolják a kriptodevizákat. Ilyenek a Ledger Nano eszközei vagy a Trezor Model-T. 

Búcsúzóul még egy kicsit a kockázatokról és mellékhatásokról

Minden eszköze, pénztárcára és egyéb kriptoideviza-megoldásra érvényes az, hogy alaposan nézzük át a biztonsági előírásokat, tanácsokat, és maradéktalanul tartsuk be azokat. Igen, például nagy gonddal írjuk fel a visszaállító-kulcsot, a jelszó-mondatot, úgy, ahogy javasolják.

Különben lehet, hogy vagyonunk megsokszorozza majd értékét, de mi ezt nem fogjuk tudni élvezni, mert elvész. Úgy járhatunk, mint azok a szerencsétlenek a hírekben, aki kidobták a számítógépüket vagy a merevlemezüket, vagy elfelejtették jelszavaikat, és így sok millió dollárral lettek szegényebbek.

Az értékpapírosított termékeknek pedig hetes szintű a kockázata a nemzetközileg elfogadott, 1-től 7-ig terjedő rizikóskálán. Azaz a lehető legmagasabb kockázatot képviselik, még akkor is, ha nem tőkeáttételesek. Fokozottan érvényes, hogy csak annyit kockáztassunk, amennyit gond nélkül el tudunk bukni teljes egészében is, ha rosszul sikerül az üzlet. (Ezúttal pedig külön kérjük, hogy olvassák el az apró betűs részt is itt a cikk végén.)

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21470 21350 21620 0,00% 0 0 12 033 911 120 HUF 2024-12-20 17:05:28
MOL 2684 2652 2692 +0,60% 0 0 6 028 057 966 HUF 2024-12-20 17:06:18
MTELEKOM 1264 1254 1282 +0,16% 0 0 1 111 346 684 HUF 2024-12-20 17:05:16
RICHTER 10480 10480 10610 -0,38% 0 0 2 550 488 090 HUF 2024-12-20 17:05:21
OPUS 509 500 509 +1,80% 0 0 217 941 861 HUF 2024-12-20 17:05:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Most azt érdemes megnézni, mennyit kell fizetni a dollárért!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 19:04
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben péntek kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Ilyet is ritkán látni a parketten!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 18:09
Sem a részvényindex, sem a blue chipek ára nem mozdult számottevően a pénteki kereskedési nap zárására.
Részvény / Deviza / Áru Megnyugodott a forint, vámháborús veszély Nyugat-Európában
Eidenpenz József | 2024. december 20. 12:37
Nagyot esnek az európai indexek, amiben szerepe lehet annak, hogy Donald Trump vámokkal fenyegette meg az EU-t, de az USA-ban is a rossz kezdés valószínű. Két napja esnek a kriptovaluták, a bitcoin 95 ezer dollár alá süllyedt. A forint viszont megnyugodott és a BUX is pluszban töltötte a délelőttöt. Vásárolnak a nagykutyák.
Részvény / Deviza / Áru Pofozgassa meg az arcát, mielőtt megnézi, mit csinált a forint!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 07:39
Itt vannak a péntek reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Fájdalmas órákon van túl a forint
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 18:31
Csütörtökön a forint gyengült a főbb devizákkal szemben a kora reggeli árfolyamához képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak, mi történt a budapesti parketten!
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 18:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 578,17 pontos, 0,73 százalékos csökkenéssel, 78 665,14 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Vérfürdő a tőzsdéken és a forintpiacon, ráadásul az OTP is zuhan
Csabai Károly | 2024. december 19. 12:22
Rossz passzban kezdték a csütörtököt a pénz- és tőkepiacok, szinte alig találni olyan eszközt, amely az általános rossz hangulattal képes dacolni. Az egyik a dollár, amelyet az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed 25 bázispontos kamatvágása utáni héja – szigorú – üzenetek az euróval szemben több mint kétéves csúcsra repítették, a forintot viszont lehúzták, másfél nap alatt öt egységet veszített. Rajta kívül csak a bitcoin tudott erősödni.
Részvény / Deviza / Áru Még nagyobbat harapott az Unicredit
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 11:39
Az olasz bank összesen majdnem 30 százalékos részvénypakettet szeretne a Commerzbankban. 
Részvény / Deviza / Áru Váratlan fordulat: magához tért a készpénz
Buksza blog | 2024. december 19. 07:49
Meglepő fordulatot tapasztalnak az áruházláncok az Egyesült Királyságban. Az utóbbi időben egyre többen fizetnek készpénzzel, nem csupán a „nosztalgiázó” idősek, hanem a fiatalok is.
Részvény / Deviza / Áru Méregdrága euró, nagyon gyenge forint – így várják a karácsonyt
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 06:41
Bőven a 410 forint felett ligában található az euró. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG