Miközben görög ügyekben nem volt lényeges előrelépés, az európai indexeknek megint nem volt jó napjuk, a reggeli kínai esés után kontinensünkön is csökkentek a részvényárak, nagyjából egy százalékkal. Gyakran működik Amerikában a „rossz hír a jó hír” effektus, amikor a rossz gazdasági adatok miatt pénzbőséget várnak a jegybanktól, és így végső soron emelkednek a tőzsdeindexek.
Most is ilyesmi történt, a vártnál rosszabb foglalkoztatási adatok miatt csökkent a korábbi kamatemelés valószínűsége, és kezdetben emelkedtek az amerikai indexek. Később azonban leült a hangulat és enyhe mínuszba csúsztak.
Adják az OTP-t a menedzserek
A BUX index viszont 0,6 százalékkal emelkedni tudott, főleg az OTP-nek köszönhetően, és épphogy 22 ezer pont felett kapaszkodott meg. A bankpapír 1,3 százalékkal ment fel, de járt nap közben nullában és két százalék felett is. A Mol 0,2 százalékos, a Richter 0,7 százalékos emelkedéssel zárt, a Telekom esett.
További árfolyamok>>>>> |
Az OTP vezetői jelentős mennyiségű részvényhez jutottak a menedzserösztönző program keretében, aminek túlnyomó részét el is adták. Mintegy két évvel ezelőtt az OTP részvényeinek komoly esését okozta, hogy Csányi Sándor eladta papírjait, igaz, akkor nagyságrendileg több részvényről volt szó.
A BUX a csúcson
A BUX index a világ legjobbjai közé tartozik – írta a Concorde Alapkezelő napi grafikonja mellé. Eszerint idén csak a venezuelai és az argentin tőzsde teljesített jobban. Érdemes hozzátenni, hogy mindkét latin-amerikai országban magas a pénzromlás üteme, ami a részvényárakat is inflálhatja.
Az Aegon Alapkezelő blogján Loncsák András nemcsak a BUX kimagasló teljesítményéről emlékezett meg, hanem azt is boncolgatta, milyen a magyar részvények árazása. Úgy foglalhatnánk össze, hogy a magyar részvények árazása egyik irányban sem lóg ki a térségbeli értékpapírpiacokhoz képest, inkább visszafogott az értékelés a négy nagy részvényünknél.
Ígéretes az OTP chartja
Biztatóan fest az OTP grafikonja, nem lehet panasz rá – vélekedik a KBC Equitas. „Miközben a görög félelmek miatt a bankpapírok Európa-szerte nagyon gyengén teljesítettek, az OTP kifejezetten jó erőt mutatott. Hétfőn a nagy mínuszos nyitásból nap végére sikerült talpra állni, látszik, hogy van vételi erő a papírban” – írták.
Az árfolyam duplaaljat hagyott maga mögött, így az 5550-5590 forintos ellenállás átlépésével ebből közel 6000 forintos célszint számítható – tették hozzá, még csütörtök reggel. Csütörtökön az ár át is lépte ezt az ellenállást.
Az Ebay-ból válik ki a Paypal
Ugyanott Duronelly Péter szenior elemző arra hívta fel a figyelmet, hogy az USA ipari termelése csökken. A részvénypiacok pedig csökkenő ipari termelés mellett a múltban gyakorlatilag mindig estek.
További árfolyamok>>>>>> |
Az Erste Befektetési Zrt. azt írja, az eBay részvényesek július 8-án kapnak egy PayPal részvényt, amivel július 20-ától már szabadon lehet majd kereskedni. A céghez köthető hír az is, hogy 890 millió dollárért megvennék az online pénzátutalással foglalkozó Xoom nevű céget.
Felmehet az angol font
A GBP/HUF devizapár grafikonján a cég szerint erős vételi jelzés alakult ki. „Egy látványos füles csésze alakzat rajzolódott ki a grafikonon, amelyből sikerült az árfolyamnak felfelé kitörnie. A 439 forintos ellenállás áttörése nagy emelkedési potenciált jelent a devizapárban, amelyet a fundamentumok is alátámasztanak” – írja még az Erste.
A Concorde Trading blog szerint továbbra is gyenge a Shanghai Composite index. A kínai piacok a tőzsdei tranzakciós díjak csökkentése ellenére sem tudtak ma reggel emelkedni.
Mit csinálnak a kínaiak?
A kínai értékpapír-felügyelet szerda este ismét lazított a marginhitelezés szabályain: ezentúl a brókercégek szabadon dönthetnek arról, hogy mekkora pótfedezetet kérnek a hitelből vásárolt részvényportfólió értékcsökkenése esetén.
A blog érdekes hasonlóságot talált a híres dotcom-lufi és a kínai részvények árfolyam-alakulása között is.