7p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A hazai fizetőeszköz reggel 9 órát követően hirtelen csaknem négy-négy forinttal értékelődött le mind az euróval, mind a dollárral szemben, ami mögött legfeljebb az utóbbi napok erősödéseinek ilyenkor gyakorlatilag természetesnek tekinthető korrekciója állhat. A hét utolsó napjára elromlott nemzetközi hangulatban a BUX is csökken, leginkább az OTP Bank és a Richter részvényeinek zuhanása miatt. De olcsóbbak lettek az olajfajták, a nemesfémek és a kriptoeszközök is, s aminek az orosz-ukrán háború miatt csaknem egész Európában örülhetnek, a gáz is.

Bár a nyitást követően felfelé indultak az amerikai részvényindexek csütörtökön, később megfordult az irány, s végül mindhárom fontosabb mutató a negatív tartományban zárt. Az S&P 500 0,8, a Dow Jones 0,3, míg a technológiai vállalatok részvényeit tömörítő Nasdaq Composite 0,61 százalékkal került lejjebb. 

Törékeny árfolyamok. Fotó: Depositphotos
Törékeny árfolyamok. Fotó: Depositphotos

A ma reggel elsőként kinyitott ázsiai börzék barométerei vegyes képet mutattak. A kamatemelési félelmek hatására a hongkongi Hang Seng 0,42, a tokiói Nikkei 0,43 százalékos mínusszal hagyta maga mögött a hetet, ezzel szemben a kínai Shanghai Composite-nak sikerült 0,13 százalékkal feljebb kapaszkodnia.

Európában viszont már egyöntetűen borús volt a kép. A vezető indexek közül a kereskedés első két órájában a frankfurti DAX 1,62, a londoni FTSE 0,78, a párizsi CAC-40 1,56  százalékkal gyengült.

A negatív hangulat alól a hazai tőzsde sem tudta kivonni magát. A BUX 0,8 százalékos bukóban állt, miután a mozgását legjobban befolyásoló blue chipek a 0,7 százalék körüli mértékben erősödött Magyar Telekom kivételével estek. A Mol 0,8, míg az OTP Bank és a Richter 1-1 százalék körül.

Az OTP visszakozására magyarázat lehet, hogy tegnap érkezett egy célár-csökkentés. Egy viszonylag kevésbé ismert cég, az Autonomous Research 10 682 helyett már csak 10 392 forintra várja a bankpapírokat 2023 októberére. Más kérdés, hogy még ennek a teljesülése is 17 százalékos felértékelődést jelentene. 

A Richter mozgása viszont már kevésbé érthető, annak fényében, hogy a gyógyszergyártó által ma reggel bejelentett tranzakció – román leányának értékesítése – inkább könnyebbség, mivel annak eredménytermelő képessége az Equilor Befektetési Zrt. értékelése szerint nem volt túl magas, ráadásul az eladás csökkenti a Richter devizakitettség miatti eredményfluktuációját és javítja a marzsokat.

 

A forint az utóbbi huszonnégy órában óriási kilengéseket mutat. A csütörtöki, az euróval szembeni 413 feletti szintről egészen 407 környékéig erősödött, s a mai napot is ezen a szinten nyitotta. 9 óra után aztán meredeken zuhanni kezdett, aminek következtében az uniós pénz egységéért 11 óra körül már 412 forintnál is többet kellett leszurkolni, míg a hazai fizetőeszköz dollárral szembeni árfolyama már a 423-as szintet karistolta. 

Továbbra is főleg a gázárakat és az EU-s pénzek körüli híreket érdemes figyelni a makroadatokon és a monetáris politikai üzeneteken túl – írta a KBC Equitas a ma reggeli elemzésében.

A forinthoz hasonló utat jártak be az olajárak. Azok a kínai karanténszabályokon való enyhítés bejelentésére csütörtökön kilőttek, ám ezt a nyereséget ma visszaadták, egy-egy százalékot meghaladó mínuszban állt a két fő fajta, az észak-amerikai könnyűolaj (WTI) 83,5 dollár körül, míg az északi-tengeri Brent 91 dollár felett cserélt gazdát.

Ami meg a másik fő energiahordozót illeti, a gáz tőzsdei ára ma 9 százalék feletti mínuszban is állt az irányadó holland TTF gáztőzsdén, ami annak tudható be, hogy kedvező hírek érkeztek az uniós gázársapkáról érkező tagállami megbeszélésekről.

A nemesfémek jegyzése is csökkenőben, az arany unciájáért 0,7 százalékkal kevesebbet, 1625 dollárt kellett adni, míg az ezüst még nagyobb, 1,9 százalékos esést követően 18,3 dolláron forgott. Így hát már a második hete tart az ereszkedés, ami a Fed héjamagatartásával, vagyis azzal indokolható, hogy az állampapírhozamok emelkedtek annak hatására, hogy a befektetők biztosra veszik az alapkamat-sáv további, akár 75 bázispontos emelését a november 2-án esedékes ülésen.

Az általános piaci eső trend alól a kriptoeszközök sem tudták kivonni magukat. A Bitcoin árfolyama 0,5 százalékkal, 19 ezer dollár alá, míg az Ethereum 0,8 százalékkal, 1280 dollár környékére ment le.

A befektetők döntéseit befolyásolni képes híreket is egy kriptós vonatkozásúval kezdjük. 

Az Equilor számolt be arról, hogy a Bitcoin Group vásárolhat meg egy 268 éves német bankot. A Bitcoin Group, mely saját kriptotőzsdével és jelentős kriptobefektetésekkel rendelkezik, a Bankhaus von der Heydt német bankot szerezheti meg, melyet 1754-ben alapítottak. Korábban a BitMEX is érdeklődött a hitelintézetért, ám az a felvásárlás nem valósult meg. Meg nem erősített információk szerint a bank értéke 20 millió dollár lehet és a mostani tulajdonos nem szeretne további tőkét invesztálni a bankba, így logikus lépés lehet az eladás. A potenciális felvásárlást egyik fél sem erősítette meg.

Ugyancsak az Equilor hívta fel ügyfelei figyelmét arra, hogy közeledik a Twitter felvásárlásának hatérideje. A meg nem erősített hírek szerint mind Musk, mind a Twitter jogi és banki csapata keményen dolgozik azon, hogy sikerüljön tető alá hozni a megállapodást, melynek a bíróság által megállapított határideje október 28. Miután korábban a két fél éles vitát folytatott, most részben közösen dolgoznak azon, hogy sikerre vigyék a felvásárlást. Annak egyik kulcseleme a 13 milliárd dollárnyi kötvény kibocsátása, melyre, ha minden a terv szerint alakul, jövő kedden kerülhet sor a Morgan Stanley segedelmével. Annak ellenére, hogy most úgy tűnik, Musk és a Twitter menedzsmentje között nyugalmi állapot van, még korántsem biztos, hogy megvalósul a megállapodás. Ráadásul többen Musk finanszírozói közül radikális változásokat szeretnének a cégnél, az ott dolgozók akár 75 százalékának az elbocsátását is kérik, amit nem biztos, hogy egyszerű lesz megvalósítani. A felvásárlási mizéria előtt a menedzsment 25 százalékos leépítést tervezett, az új befektetők ezt kapcsolnák turbófokozatra.

Árfolyamok és grafikonok

A KBC azt emelte ki, hogy hatalmas esést produkált a zárást követően a Snap árfolyama. Minden jel arra mutat, hogy a befektetők finoman szólva sem voltak elégedettek a tegnap közzétett negyedéves jelentéssel. Ugyan sikerült nyereséget felmutatnia a cégnek, a bevételek nem érték el az elemzők által kitűzött szintet. Most először történt meg a Snappel, hogy mindössze egyszámjegyű éves bevételnövekedési ütemet produkált, ezzel kellemetlen meglepetést okozva a befektetőknek. A növekedési kilátások sem túl pozitívak, a kedvezőtlen makrogazdasági környezet nagy pofont adott a vállalatnak, így elbocsátások, költségcsökkentő lépések várhatók a közeljövőben is. Pozitívumként azért kiemelendő, hogy még mindig nagymértékű felhasználói bázissal rendelkezik a Snap, így a várakozásoknál is több, összesen 363 millió aktív felhasználóról számolt be a negyedév kapcsán.

Emellett a KBC azt is érdemesnek tartotta kihangsúlyozni, hogy a vártnál nagyobb ütemű előfizetői bázis növekedése, illetve a meggyőző negyedéves eredmények jelentős emelkedést váltottak ki az AT&T árfolyamán. Sikerült 30 milliárd feletti bevételt realizálnia a társaságnak, továbbá 68 centes EPS-t (azaz egy részvényre jutó eredményt) ért el az AT&T. Több mint 700 ezer új mobilelőfizetővel bővült a társaság bázisa, ami jelentősen felülmúlta az előzetes elemzői várakozásokat.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21600 21260 21700 +0,42% 21600 0 7 619 542 700 HUF 2024-11-21 17:09:57
MOL 2676 2666 2690 -0,52% 2676 0 1 053 060 966 HUF 2024-11-21 17:13:05
MTELEKOM 1228 1210 1238 +0,99% 0 0 1 418 764 236 HUF 2024-11-21 17:08:33
RICHTER 10810 10710 10910 +0,19% 0 10810 885 696 710 HUF 2024-11-21 17:10:12
OPUS 510 507 513 +0,20% 510 0 20 616 942 HUF 2024-11-21 17:05:28
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Már 411 felett jár az euró, bérrobbanás Németországban
Eidenpenz József | 2024. november 21. 12:33
Részben ismét a dollár lehet a felelős a forint gyengüléséért, de a zlotyhoz képest is gödörben van a hazai deviza. A háborús feszültség nem tesz jót a részvényeknek, miközben szárnyal az arany, a bitcoin, a kőolaj és a földgáz. Céláremelés jött OTP-re és Richterre, bérrobbanás volt az EU-ban. Leválhatna a Mol az orosz olajról?
Részvény / Deviza / Áru Itt már bizonyítottak az észak-koreai katonák — hatalmas lopást vittek véghez
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 10:22
Észak-Korea hackerei állnak a 2019-ben elkövetett 42 millió dolláros Ethereum-rablás mögött – közölte a dél-koreai rendőrség.
Részvény / Deviza / Áru Rohamra indult a forint, de meddig juthat?
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 08:09
Erősödéssel indította a napot a forint az euróval szemben, meglátjuk mire lesz ez elég.
Részvény / Deviza / Áru Eláztatta az eső a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:23
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot villantott az OTP a parketten
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1131,04 pontos, 1,45 százalékos emelkedéssel, 79 096,82 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Jövőre olcsó lehet az üzemanyag, újabb bitcoin-rekordot mértek
Eidenpenz József | 2024. november 20. 12:16
Ismét emelkednek a tőzsdék, a BUX index is visszanyerte a keddi vesztesége egy részét. A forint viszont megint gyengélkedik és ismét közelít az euró a 410-es szinthez. A dollár erősödése és az orosz-ukrán háborús feszültség fokozódása lebeg a piacok feje felett, miközben az Nvidia gyorsjelentését várják. Túlkínálat lesz olajból?
Részvény / Deviza / Áru Visszabújik az ágyba, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 07:31
A forint jóval gyengébben „kelt” szerdán, mint kedden.
Részvény / Deviza / Áru A forint elesett a korai sötétben
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 18:24
A forint kedd reggeli lendülete nem tartott ki estéig, kisssé megfáradt.
Részvény / Deviza / Áru Az ukrán rakéták lőtték le a BUX-ot
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 17:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1287,23 pontos, 1,62 százalékos csökkenéssel, 77 965,78 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Duplázott a BUX index, ezért megy a Tesla
Eidenpenz József | 2024. november 19. 12:29
Elromlott a hangulat a részvénypiacokon, a BUX is szakad, az eddig száguldó OTP húzza le. Fontos gyorsjelentésekre vár a piac, ma a Walmart, holnap az Nvidia következik. Két nagy bankház is szép emelkedést vár 2025-re a részvénypiacon. Egy hír nyomán nagyot ugrott a Tesla.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG