Békésen indult a kereskedés Nyugat-Európában, a főbb indexek -0,3 és 0,5 százalék között ingadoznak. Egyedül az isztambuli tőzsdén láthatunk jelentős eséseket, a puccs utáni bizonytalanság 3 százalékos mínuszba vágta a török indexet. A Budapesti Értéktőzsdén viszont kifejezetten jó a hangulat, a BUX az ötödik legjobban teljesítő index volt a nyitás utáni órákban, még úgy is, hogy nem mozdult el a szerdai 27 573,68 pontos záróértékhez képest.
A bluechipek közül a Richter vezeti a sort a reggeli órákban, 0,8 százalék körüli erősödésben, az OTP és a Magyar Telekom 0,5-0,7 százalékos pluszban ingadozik. A Mol részvényei viszont enyhe enyhülést mutatnak, miután mind az európai, mind az amerikai könnyűolaj ára kis mértékben drágult ma reggel. Az amerikai olajkészletek 2,3 millió hordóval csökkentek, az árfelhajtó hatást viszont visszafogta a benzinkészletek 911 ezer hordós emelkedése. A WTI ára 18 centtel lett drágább, míg a Brentért 22 centtel kellett többet fizetni. Az arany ára kis mértékben csökkent, mivel Amerikában felerősödtek a FED kamatemelését övező várakozások.
Dübörög a gyorsjelentési szezon
Európa már megkapta a mai jelentésadagját, reggel jött ki a Daimler jelentése, ami összességében vegyesen alakult az Equilor privátbanki igazgatója, Nagy Bertalan szerint. Az eredmények ugyan alapvetően jók lettek, a profit 7 százalékkal 2,4 milliárd euróra nőtt az előző negyedévhez képest, az egyszeri tételek azonban korrigálták az eredményt. A cég 400 milliós céltartalékot képzett az acélipari kartelügy bírságára, és további 440 milliót a Takata légzsákok javítására, tette hozzá Nagy Bertalan. A befektetők azonban úgy tűnik, elégedettek az eredménnyel, másfél százalék feletti pluszban is járt a papír a Deutsche Börsén.
Forrás: Daimler AG |
A kamatdöntés kapcsán Nagy Bertalan szerint kivár majd az Európai Központi Bank monetáris tanácsa, így várhatóan marad a 0 százalékos irányadó és a 0,25 százalékos aktív ráta, a betéti ráta pedig marad a -0,4 százalékos szinten. Érdemes lesz majd figyelni a sajtótájékoztatót, Mario Draghi nagy valószínűséggel beszélni fog a török helyzetről és a szeptemberben esedékes kvantitatív easing programról is. Amerikában a munkanélküli segélykérelmek lehetnek érdekesek, valamint az ATNT és a General Motors jelentése. A Tesla azonban már így is mozgásra bírta a piacokat, miután Elon Musk bejelentette, hogy nem állnak meg a személygépkocsi fejlesztésnél, erről korábban itt írtunk.
Alszik a forint
A forint árfolyama gyakorlatilag nem változott az tegnapi záróárhoz képest, 314 forint körül mocorog a magyar deviza. Az Equilor privátbanki igazgatója szerint ez a stabilitás kitarthat a nyár folyamán, maximum 312 forintig erősödhet fel a forint, az őszi hitelminősítések hatására viszont elképzelhető, hogy ismét megközelíti majd a 310-es szintet.
A friss árfolyamokért kattints ide! |