A hitelt csütörtökön folyósította a bank.
„Az ingatlan-portfóliónkhoz kapcsolódó finanszírozásunk kiegyensúlyozott átalakítása érdekében minden számba vehető megoldást megvizsgálunk, elsődleges szempont hogy ez a cég eredményességét pozitív irányba tolja”- mondta az ügylet kapcsán Székely Gábor, az Appeninn vezérigazgatója.
A témával részletesebben a Privátbankár konferenciáján foglalkozunk. A részletes programot és az előadók listáját itt találja >>> |
Az Nhp forrásaihoz a vállalkozások a normál hiteligénylés feltételeinek megfelelő módon juthatnak hozzá, a bankok a szokásos módon, belső szabályzatunknak megfelelően eljárva döntenek a hitelkérelmekről. Az új hitelforrások az ingatlanszektor szereplői számára is kedvező lehetőséget jelentenek. "Esetünkben előnyösebb, 1,7 százalékos kamatozású forrásra sikerült cserélni a korábbi projekthitelt, és a finanszírozási időtáv is újabb 10 éves periódusra hosszabbodott meg" – emelte ki Székely Gábor a K&H bankkal kötött megállapodás kapcsán.
A szeptemberig meghosszabbított új hitellehetőség fontos szerepet játszhat a vállalkozások korábbi devizahiteleinek kiváltásában, elsősorban attól függően, hogy az eredeti hitelszerződések mikor köttettek, hiszen az a devizafinanszírozás árfolyama szempontjából meghatározó jelentőségű - mondta a vezérigazgató.
Szakemberek a Növekedési Hitel ProgramrólA meglévő hitelek kiváltására fordított források nem járulnak hozzá közvetlenül a GDP növekedéséhez – a 3 százalék körüli inflációs környezetben ráadásul a jegybank Növekedési Hitelprogramja keretében nyújtott 2,5 százalékos hitelkamat alacsonynak tűnik, egy 4,5 százalék körüli hitelkamat is vonzó lenne a vállalkozásoknak, és csökkentené a program miatt a költségvetésre nehezedő terhet, amit később adóbevételekkel kell enyhíteni - mondta a minap egy konferencián Surányi György, a jegybank korábbi elnöke. Részletek >> Ugyanezen konferencián Wolf László, az OTP vezérigazgató-helyettese azt mondta: a jegybank Növekedési Hitelprogramja alapvetően jó program, azonban több időre lett volna szükség a bankok és ügyfelek számára is. Az OTP becslése szerint 300-350 milliárd forint ment új hitelekre – ennek egy része már folyamatban lévő hitelügyletet váltott ki, összességében tehát 150-200 milliárd forint érkezhetett új hitelek formájában a vállalatokhoz. Részletek >> Balog Ádám, a jegybank alelnöke az MNB növekedési hitelprogramját értékelve egy friss interjúban azt mondta, a legoptimistább várakozásaikat is felülmúlja az új hitelek bővülése. Az eddigi adatok alapján arra számítanak, hogy a második, devizahitel-kiváltást segítő pillér keretösszegét is minimum 70 százalékban le fogják hívni. Részletek >> |