A hosszú hétvége előtt a német és francia tőzsdeindex minimális pluszban tartózkodik, Londonban kicsit nagyobb, 0,4 százalékos emelkedés van. Tegnap az amerikai részvényindexek egy része mínuszban zárt, a Dow Jones ipari átlag pedig némi plusz tudott felmutatni. Ma az USA határidős indexei kissé esnek.
Itthon a BUX index ismét felülteljesítő, ahogyan a hét eddigi részében is történt. Ma egy százalékkal emelkedik, ami főleg a Richter 3,4 százalékos ugrásának köszönhető. Ezzel a papír átlépte a 8000 forintos határt. A Mol 0,4, az OTP 0,2, a Telekom 0,5, gyorsjelentése után az Opus 3,7 százalékkal megy fel.
Az euró/forint árfolyam 376,85, ami 80 fillérrel magasabb a tegnap esti értéknél. Az olaj 0,6 százalékkal esik, a hollandiai gázár viszont 0,8 százalékkal süllyed, 44,2 euróra.
Támasz alatt a forint
Fontos szint alatt zárt az euró-forint, tegnap sikerült a 377,20-as támasz alatt zárni – írja az Equilor Befektetési Zrt. technikai elemzése.
A következő támasz 372-nél adódhat, amennyiben sikerül ma is az említett szint alatt maradni.
A dollár-forint árfolyama a brókerek szerint 342 közelében fordult, ellenállás 350-nél, míg támaszzóna 338 és 340 között adódik.
Durva dolgok erősíthetik tovább a forintot
“Összeomló kiskereskedelmi forgalomról” ír Nagy János, az Erste Bank makrogazdasági elemzője, bár mindjárt hozzáteszi, hogy pozitív hír is van. A kiskereskedelmi forgalom februárban 10,1 százalékos visszaesést mutatott, ami “masszívan elmaradt a várakozásoktól”. De legalább a termék-külkereskedelmi egyenleg 749 millió euróval javult, így 513 millió eurós többletet mutatott éves alapon.
A következendő hónapok a külső egyensúly további javulását hozhatják, fontos támaszt adva ezzel rövidtávon a magyar devizának – teszi hozzá.
Duplán meglepődtek
“Duplán lepődtünk meg a mai napon” – írja az Erste Befektetési Zrt. Külkereskedelmi többletre ugyanis közel két éve, 2021 júniusa óta nem volt példa a magyar gazdaságban. A kiskereskedelem forgalomban pedig hasonló, kicsit nagyobb, 12,8 százalékos visszaesést három éve, a járvány kitörésekor, 2020 áprilisában láthattunk.
A forint viszont, kicsit meglepő módon, a jó külkereskedelmi adat ellenére gyengül.
Enyhén alulértékelt az OTP?
Enyhén alulértékelt lehet az OTP Bank részvénye a KBC Equitas szerint, amely frissítette értékelési modelljét. “Fair érték becslésük” 12 900 forint. Negatív hatású a bankra a magas kamatkörnyezet. Szerintük “viszonylag erős profitabilitással rendelkezik” a bank, a következő években pedig javulásra számítanak.
A friss felvásárlások, valamint az orosz és az ukrán kitettség súlyának csökkenése pozitív hatásként értékelhető. A jelenlegi árfolyamszinteken pedig az európai bankokkal összehasonlítva sem tűnik drágának a részvény.
Richter-visszavásárlás és OTP-osztalék
Ma reggel bejelentették, hogy el is indul a Richter részvény-visszavásárlási programja, amelyet kedden jelentettek be. Ennek keretében a következő 12 hónapban összesen maximum 40 milliárd forint értékben vásárolnak saját részvényeket. Ez húzhatta fel ma a részvény árfolyamát.
Az OTP részvényenként 300 forint osztalékot fizethet az igazgatóság közgyűlési előterjesztése értelmében a 2022-es év eredményéből. A bank újabb 50 ezer darab saját részvényt vásárolt szerdán, 10 288 forintos átlagáron.
Ez várható jövő héten
A szokásoktól eltérően a fontos pénteki amerikai foglalkoztatási adatok közzétételét nem hozták előre munkanapra, így kereskedési időn kívül fognak érkezni. Az árfolyamokra ezért majd hétfőn hathatnak, amikor az USA-ban már nyitva lesznek a piacok.
Az elemzők arra számítanak, hogy a gazdaság 240 000 új munkahelyet teremtett a múlt hónapban, ami alacsonyabb a februári számnál. A szerdai ADP foglalkoztatási jelentés egyébként az előrejelzéseknél gyengébb volt. A jövő héten kezdődik az első negyedéves gyorsjelentési szezon, az amerikai nagybankok a hét végén jelentenek.
Jelszó nélküli bejelentkezésre áll át a Binance
A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance csatlakozott a FIDO Alliance-hez, egy olyan szövetséghez, amely jelszó nélküli hitelesítési szabványok fejlesztésével foglalkozik.
A biometrikus azonosításon alapuló technológia integrálása növeli majd a Binance-ügyfelek biztonságát és fokozza a felhasználói élményt.
Az adathalászat elleni hatékony fellépést várnak tőle – derül ki a tőzsde közleményéből.
Újabb bitcoin-mennyiséget vásároltak fel
Szerdán a MicroStrategy cég bejelentette, hogy további 1045 Bitcoint vásárolt, összesen mintegy 29,3 millió dollárért. Az újabb felvásárlás március 24. és április 4. között történt, 28 016 dolláros átlagáron. Ezzel a legutóbbi zsákmánnyal a vállalat már 140 000 érmét birtokol. Ezeket összesen mintegy 4,17 milliárd dolláros vételáron szerezték meg, az átlagos vételi ár jelenleg 29 803 dollár.
Jelentett az Opus
Tegnap piaczárás után tette közzé negyedik negyedéves eredményeit az Opus. Az előző év azonos időszakához képest a működési bevétel 54 százalékkal emelkedett, az EBITDA pedig 19,1 százalékkal. Az adózott eredmény ugyanakkor 53,9 százalékkal csökkent, 8,2 milliárd forintot tett ki – foglalta össze az Equilor Befektetési Zrt.
Főként az ipari termelési és az energetikai szegmensben volt kiemelkedő az árbevétel emelkedése.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.