Kép forrása: MTI |
Úgy tűnik, főleg a gyorsjelentések mozgatják most a részvényeket, nem csoda, van belőlük annyi, hogy felsorolni is elég. Nemsokára jön például a Deutsche Banké, kérdés, mekkora piacvesztést és bevételcsökkenést kell a megtépázott banknak elszenvednie. Talán ezért szakadt az árfolyam nap közben három százalékkal is, a nap végén beérte 1,6 százalékkal. Leginkább azonban az egészségügyi részvények süllyedtek.
A nap végére a német DAX alig változott, a francia CAC 0,3 százalékkal esett, a brit index 0,4 százalékkal emelkedett. Eközben azonban az angol font is hasonló mértékben esett, míg a Lordok Házában az angol jegybank vezetése referált a Brexit várható hatásairól. Az sem tehetett jót a brit devizának, hogy a skótok nagyon mozgolódnak, nem akarnak távozni az EU-ból.
A BUX index a nap elején még volt pluszban, de végül 0,3 százalékos eséssel végzett. A Mol esett nagyobbat, 1,5 százalékkal 18 050 forintra, míg az OTP 0,7 százalékkal 7850-re ment fel. A Richter negyed százalékkal 6025 forintra, a Telekom egy százalékkal 467-re süllyedt.
A forint az MNB azon bejelentésére, hogy szűkíti kissé a kamatfolyosót, valamelyest gyengült, de inkább csak a reggeli állapotához képest. Az esti 308,70 forintos árfolyam már csak 20-30 fillérrel magasabb a hétfő estinél. A dollár nap közben átmenetileg erősödött egy nagyot, ezzel is magyarázzák, hogy az olaj árfolyama esni kezdett. Egy százalék körüli süllyedés után a WTI 49,90, a Brent 50,80 dollár körül van.
Az amerikai fogyasztói hangulat októberben a vártnál jobban esett a kutatások szerint. A főbb amerikai indexek talán emiatt is 0,3-0,5 százalékos esésnél tartanak. Ma piaczárás után teszi közzé az Apple negyedéves gyorsjelentését.
Az Equilor közleménye szerint a várakozásoknak megfelelően „az MNB Monetáris Tanácsa nem változtatott az irányadó alapkamaton, azonban a kamatfolyosó felső szélét 10 bázisponttal, 1,15%-ról 1,05%-ra csökkentette. A forint piacán a várakozásaink szerint az év vége felé nem a fenti tényezők lesznek majd meghatározóak, inkább a nagyobb külföldi jegybankok intézkedései befolyásolhatják az árfolyamot” - írják.
A KBC Equitas szerint bár az elemzők egyre inkább egyetértenek abban, hogy elérte a csúcsot az amerikai autóipar, ennek egyelőre még nyoma sem látszott sem a Fiat Chrysler, sem a General Motors legutóbbi negyedévében. A GM rekord harmadik negyedéves bevételt ért el, a Fiat Chrysler pedig idén már másodjára emelte meg év végi profitcélját. Ennek ellenére a Fiat csak egy százalékkal emelkedett, a GM pedig közel négy százalékkal esett.
A felszín alatt átalakul a magyar kötvénypiac az Equilor blogja szerint, a külföldi befektetők visszatértek, a rövid lejáratú állampapírok szerepe csökkent és egyre inkább a hazai befektetők terepévé váltak.