Immár csak 311 forint egy euró, ami a múlt heti gyengélkedés után örvendetesnek mondható, különösen úgy, hogy közben 10 éves kötvényhozamunk mélyen az amerikai 2,35 százalékos szint alatt, 2,11 százalék körül van.
Euró/forint Friss árfolyamok >>> |
A cseh korona ereje is tartós, 25,44 az euróhoz képest. A cseh jegybank sokáig 27 körül tartotta az árfolyamot, nem akart koronaerősödést a deflációs veszélytől félve, de most már fel sem merül ilyen a nagy munkaerőhiány közepette, így hagyja erősödni a koronát, hadd érjenek többet euróban a cseh fizetések, és akadjon, aki ott akar dolgozni.
A dollár gyengélkedik az euróval szemben, miután összeállni látszik a német nagykoalíció, így nyugalom és béke honol Európában, a közös fizetőeszköz erőre kapott, ráadásul nem csak a dollárral, hanem a svájci frankkal szemben is. A török líra viszont maradt a rekord mélységben: egy euróért 4,70-et adnak belőle.
Ami a tőzsdéket illeti, Amerika pénteken a félnapos kereskedésben új örökös csúcson zárt (mi mást is tett volna?), Ázsiában Kína esett nagyjából egy százalékkal és Korea közel másféllel. Európa mérsékelten mozdul, lassan ébred, de a DAX és a francia CAC-40 kis, két tizedszázalékos pluszban vannak.
Itthon a legnagyobb papírok gyengélkednek, a Mol és az OTP egyaránt fél százalék körül veszít értékéből, 3175 és 10 315 forint az ár, a Richter nem mozdul, a Telekom pedig kissé emelkedik, 470 forintig.
A piacot forgalomban és emelkedésben egyaránt az immár ötödik legnagyobb cég, az Opus vezeti: több mint egymilliárd forint értékben cserélt gazdát a papír és 10 százalékkal emelkedik, 787 forintig. Kistestvére, az Appeninn is jó formában van: 5 százalékkal emelkedik 815 forintig. Végül ne feledkezzünk meg Mészáros Lőrinc harmadik cégéről, a Konzumról sem: 2,3 százalékot drágul, 3090 forintig.