Nap, mint nap bizonytalanságról szóló hírek áradnak mindenfelől, de a tőzsdék meg sem rezdülnek, állnak a magasban. Az amerikai indexek továbbra is az örökös csúcsoknál, és tegnap tovább menetelt az Apple, immár áttörve a 2015-ben beállított 128-130 dollár körüli ellenállást. A záróár 131,50 lett, ami új csúcs, a papír túlvettsége óriási, RSI értéke 88.
Apple |
Az európai piacok is a magasban, és noha a francia kötvényhozamok emelkednek (van honnan), a párizsi tőzsde nem esik, a befektetők nem adnak komoly esélyt Le Pen elnökségének, és az ezzel járó vélhető gazdasági felfordulásnak. A CAC-40 index 0,4 százalékkal van feljebb, 4774 ponton.
A BÉT-en ma semmi mozgás, a Richter a tegnapelőtti zuhanás majd a tegnapi korrekció után megtalálta az egyensúlyt 6250 forinton. Ami még érdekesség: 5700 forint fölött forog a Plotinus, igaz, csekély forgalommal. Felmerül a kérdés, hogy ki vesz drágábban annál az árnál, melyen a cég a közkézhányad nagy részét megvette? Csak vélelmezni tudjuk, hogy valamelyik fő tulajdonos mindent megvesz, ami még elérhető, hogy a közgyűlésen minél kevesebb, a tőzsdei kivezetést ellenző hang hallatsszon.
A devizapiac érdekessége a mexikói peso, amelyből Trump megválasztása előtt 18-at kellett adni egy dollárért, majd jött a pánik, és szinte rögtön 21-re módosult az árfolyam, ami 15 százalékos leértékelődés. Januárban a trend folytatódott, a leggyengébb ponton 22 peso volt egy dollár, de az elnök beiktatása óta korrigál, újra erősödik a mexikói valuta, most 20,60 a kurzus.
Dollár/mexikói peso |
Mindeközben tovább drágult az arany, ez jelzi, hogy azért valamekkora fedezékbe vonulás zajlik a piacokon, immár 1238 dollár az árfolyam. Az olajár viszont esett, a WTI 51,70 dollár, a Brent 54,60.
Arany |