A forint megint 312 körül van az euróhoz képest, minősíthetjük ezt tartós gyengélkedésnek, jóllehet a hosszú ideje érvényes kereskedési sávon belül. Rosszabb a török lírahelyzete: új mélypontra került, egy euróért 4,23 lírát kérnek, ezzel három év alatt nagyjából 60 százalékos már a leértékelődés.
Euró/török líra |
Az angol font is ereszkedik, de ott egy hullámzó trend alakult ki, melynek egy leszálló ágában vagyunk, egy ont most 1,117 eurót ér.
A tőzsdéken Amerikában begyorsult az emelkedés, mintha a hosszú emelkedő trendben először látnánk most ezt a jelenséget. A befektetők megvadulnak, ömlik a pénz a tőzsdére, és nem megfontoltan vesznek, hanem tépnek, bármilyen túlvett is a piac.
S&P 500, erős túlvettség |
Az S&P 500 index esetében a túlvettséget jelző RSI indikátor 78,4-es értéken van, ami a legnagyobb index esetében ritkán fordul elő. Az index tegnap, amely egyfolytában a hetedik emelkedő nap volt, 2552 pontra ugrott fel. A legjobban a bankpapírok mentek, csúcsaikat döntik a 10 évvel ezelőtti helyzetre emlékeztetve, de a Netflix is hirtelen felszaladt új csúcsára, 194 dollárra azt követően, hogy a cég bejelentette: megemeli árait 10 százalékkal, az alapcsomagot 10-ről 11 dollárra.
Európában vegyesebb a kép, de inkább csak azért, mert az egyre rosszabbul kinéző katalán helyzet miatt esik a spanyol piac, nyomában az olasszal. A DAX ugyanakkor csúcson: közelíti a 13 ezer pontot.
A BÉT-en az OTP és a Richter emelkednek egyaránt 0,4 százalékkal, a Telekom viszont ugyanennyit gyengül. Az OTP ára 10 290, a Richteré 6722, a Telekomé 480 forint. A Mol nem mozdul érdemben, 2980 forint körül kötnek rá. Mindez a BUX-ot negyed százalékkal tudja megemelni, 37 970 pontig.