Vegyes kezdés után többségében pozitív indexekkel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok. A vezető részvényindexek kivétel nélkül a pozitív tartományban zártak, a legjobban, 0,88 százalékkal a francia CAC-40 hasított, a frankfurti DAX 0,54, a londoni FTSE-100 pedig 0,17 százalékkal ment feljebb.
Három napon át tartó emelkedést követően a ma délutáni nyitást követően a Dow Jones és az S&P 500-as is megpihenni látszott, pozitívumból a második kereskedési óra végére enyhe mínuszt halmoztak fel. Ezt Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI érdeklődésére annak tudta be, hogy az Egyesült Államokban kicsit felerősödtek a koronavírussal kapcsolatos félelmek, Texasban például folyamatosan emelkedik a megbetegedések száma. A turisztikai cégek jelentősebb mínuszban is vannak, a légitársaságok közül nem egy 5 százalék körüli mínuszban nyitott.
Csupán a Nasdaq Composite index volt kivétel, a maga fél százalékpontot meghaladó erősödésével, amelyben vastagon belejátszott, hogy az Apple-részvények új történelmi rekordot állítottak fel.
A magyar részvénypiac nem követte nagyobb európai társai útját, sőt a BUX a keddinél 0,77 százalékkal alacsonyabban hagyta maga mögött a szerdai napot. Annak következtében, hogy az értékét legnagyobb súllyal befolyásoló mindkét részvény, az OTP és a Mol is különösen gyenge volt, a Richtert iránykeresés jellemezte, de végül a negyedik blue chippel, a Magyar Telekommal együtt pluszban zárt.
A világpiaci kőolajárak egyrészt az amerikai készletek növekedése, másrészt a COVID-19 második hullámának elindulására utaló jelek (több helyen ismét nőttek a fertőzések) miatt lefelé vették az irányt. Este 6 óra táján az észak-amerikai könnyűolaj, a WTI jegyzése 1,6 százalékkal állt alacsonyabban, mint az előző nap, 38 dollár alatt, míg a péntektől ismét emelkedő hazai üzemanyagárak meghatározásánál irányadó Brent-típus több mint egy százalékos mínuszban, 40,5 dollár környékén tanyázott.
A dollár erősödött a kedvező amerikai kiskereskedelmi adatok hatására, az arany ára pedig ennek, valamint a potenciális koronavírus-vakcináról szóló hírek láttán csökkent. Az eurót 0,37 százalékkal jegyezték gyengébben a dollárral szemben, 1,121-es szinten. A forint uniós pénzben kifejezett árfolyama viszont a nap folyamán ingadozott, kora este a 344,5-ös szint környékén volt.