Vérszegényen indult a kereskedés Nyugat-Európában, a főbb indexek a tegnapi pozitív hangulat után alig mozdultak a tegnapi záróértékről a nyitást követően. Délelőtt 11-kor közlik a legfrissebb inflációs adatokat, a németeket azonban már reggel rossz hír fogadta, a várt 0,3 százalékos emelkedés helyett 1,5 százalékkal csökkent éves alapon a kiskereskedelem forgalma, áll a Destatis közleményében. Árkiigazítás nélkül a csökkenés mértéke 1,2 százalék volt júliusban. Havi összevetésben azonban növekedést láthattunk, júniushoz képest 1,7 százalék volt a bővülés.
Forrás: destatis.de |
Áttörhetetlen falnál az OTP?
Ahogy arról már tegnap is írtunk, fontos ellenállási szinthez ért az OTP, 2010-ben és idén áprilisban is a 7400-as határnál akadt el a bankpapír emelkedése. Erre, úgy tűnik, a befektetők is emlékeznek, a bluechipek közül az OTP produkálta a legnagyobb gyengülést, a nyitás után fél százalék feletti mínuszban is járt a bankpapír.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
A többi papírban látott enyhe emelkedés elolvadt az első órában, egyedül a Magyar Telekom tartja magát fél százalék körüli pluszban, a Richter és a Mol is enyhe csökkenést mutat. A Budapesti Értéktőzsde főbb részvényindexe, a BUX gyakorlatilag stagnált a keddi záráshoz képest, így 28 037,84 ponton nyitott szerdán.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
A legutóbbi visszapattanás után úgy tűnik, ismét megpróbálkozik felkapaszkodni a 310-es szintre, szerda reggel enyhe gyengülésben 309,50 körül szédelgett a magyar valuta az euróval szemben. A dollárral szemben enyhén erősödni tudott.
Munkára, Amerika!
Az amerikai tőzsdék mínuszban zárták a keddi kereskedést, a főbb indexek 0,2-0,3 százalékos mínuszt produkáltak. Az Apple belengetett rekordbírsága megrángatta a telefongyártó részvényeit, összességében azonban a ma 14:15-kor közölt, előzetes foglalkoztatási adatok lehetnek majd hatással a kereskedésre, ez alapján dől majd el ugyanis, hogy a Fed emel-e kamatot már a szeptemberi ülésen.
Az árupiacon enyhe gyengülést látunk az olajárakban, az amerikai WTI típust 46, az Északi-tengeri Brentet pedig 48 dolláron jegyezték. Az arany az 1316-os szinten mozgott.