Felgyorsult a más néven Konzum-csoportnak is nevezett cégek részvényeinek esése, áruk már a márciusi, a választások előtti szinten van, amikor a befektetők az esetleges kormányváltási félelmek miatt szálltak ki a papírokból.
Konzum |
Most csak arra tudunk gondolni, hogy a választási győzelem után sokan bevásároltak, de miután látják, hogy nem következett a tavalyihoz hasonló újabb szárnyalás, eladják papírjaikat.
A Konzum 3 százalékos mínuszban jár 2380 forinton, az Appeninn 2 százalékot esik 580 forintig, az Opus 3 százalékkal van lejjebb 505 forinton, és ezzel igen fontos támasz szintre érkezett.
Opus |
Az Est Media részvényesei továbbra is békésen várják, hogy Mészáros Lőrinc és a hozzá kapcsolódó nagybefektetők megvegyék és vagyonnal töltsék fel a céget, de ez hiú ábránd lehet, hisz elég már nekik a Konzum, az Appeninn és az Opus, ráadásul ők azért nem üres cégeket vettek, mindegyikben voltak becses elemek, nem is beszélve a CIG Pannóniáról és a 4iG-ről.
A Portfolio értesülése szerint még a tőzsdéről korábban nagyon kivonulni akaró Plotinus üres vázát is otthagynák hasonló megfontolásokból.
A „hagyományos” nagypapírok közül az OTP gyengélkedik, 1,2 százalékkal 9770 forintig esik. Emelkedik a Mol fél százalékkal 2860 forintig, a Telekom és a Richter kis mértékben erősödnek.
Ismét 3 százalék közelébe emelkedett az amerikai 10 éves államkötvény hozama, ami indokolhatja a feltörekvő piacokról való távozási hullámot.
10 éves amerikai államkötvény hozama |
Magához tért a Tesla: megfogta az árfolyamot a nagy támasz, és a befektetőknek tetszik, hogy a cég immár sok autót gyárt (a harmadik negyedévben több mint 50 ezer Model 3-ast), most már a sok autó vevőkhöz való eljuttatása a gond, de a szállítási kapacitás megszervezése már gyerekjáték a termelés felfuttatásához képest.
Tesla |
Kitartóan gyengélkedik ugyanakkor a Facebook azóta, hogy Mark Zuckerberg határozottan jelezte: vége a gyors profitnövekedésnek, jön az átállás a fejőstehén üzemmódra, nagy, de alig növekvő nyereséggel, kellemes osztalékkal.