A nap első felében két százalék feletti pluszban volt a DAX index, a többi nyugat-európai mutató is 1,5-1,8 százalékos nyereséget mutatott, valószínűleg nagyrészt annak hatására, hogy pénteken az USA-ban is hasonlóan nagy ralival zárult a kereskedés. Az amerikai piacok azonban mínuszban nyitottak, ami a kontinensünk tőzsdéit is lefelé vitte. A DAX végül 1,3 százalékos emelkedéssel zárt, az EuroStoxx 50 0,9 százalékot emelkedett.
A BUX index szembe ment az európai trenddel, mind a négy nagy részvényünk esett, a BUX 1,3 százalékkal ment lejjebb. A Mol volt az egyik nagy vesztes, ami az olajárak miatt érthető is, 1,8 százalékkal zuhant. A Richter 1,7 százalékkal esett, az OTP 0,8, a Magyar Telekom 0,7 százalékkal süllyedt.
További árfolyamok>>>>>>>> |
A forint stabil volt, a forint nap közben 70-80 fillérrel jobb helyzetben, 311,60 körül járt az euróhoz képest, de estére ez elolvadt, és 312,40 forint volt egy euró, annyi, mint péntek este. A dollár megint erősödött, 1,0840 körül volt az euróval szemben.
Amerikában, Nagy-Britanniában főleg az olajkitermelő vállalatok részvényei estek nagyokat, 4-5 százalékot is, miután a kőolaj is hasonló mértékben zuhant az OPEC pénteki, sikertelennek nevezhető ülése után. A WTI elérte a 38 dollárt, a Brent nem sokkal 41 dollár felett járt, ezek 2009 eleje óta nem látott értékek.
Nem nagyon vállalkoznak arra az elemzők, hogy megjósolják, meddig eshet tovább a fekete arany. A nemesfémek is estek, egy százalék körüli mértékben, az amerikai típusú földgáz is közel öt százalékkal zuhant.