A Wizz Air augusztusi gyorsjelentése után kiadott, magyarul megfogalmazott elemzésében drasztikusan, 23,9 fontról 40,0 fontra emelte a részvény 12 havi célárát a Concorde Értékpapír Zrt. Az ajánlást pedig “csökkentésről” “vételre” javította.
Június előtt egyébként csak 20,6 font volt az előrejelzésük, de egy optimista menedzsment-prognózis nyomán júniusban már emelték egyszer. Bukta Gábor részvényelemző bő két hónapja még azt írta, az alacsonyabb olajáraknak köszönhetően vizsgálták felül ajánlásukat és eladásról csökkentésre változtatták.
Rekorderedmény várható a Wizz Airtől
Az augusztusban publikált számok viszont szerintük “abszolút pozitív meglepetést” okoztak, miután a cég minden soron megverte az elemzői várakozásokat. A forgalmi adatok “elképesztően magas, majd 95 százalékos telítettségről” számoltak be a légitársaság járatain.
Álláspontunkat jelentősen megváltoztattuk. Az iparági kihívások ellenére célárunkat markánsan megemeltük, 40 fontra – írták.
A profit-előrejelzés 350-450 millió euró között maradt a jelenlegi pénzügyi évre, de valószínűnek azt tűnik, hogy “ennek a sávnak a teteje körül alakulhat”, szerintük 443 millió euró lehet. Ami rekordprofitnak felelne meg a cég életében.
Durván félreárazott a részvény?
A Wizz Air csupán 4,9-es előretekintő P/E (árfolyam/nyereség) ráta mellett forog, miközben az EV/EBITDA (vállalati érték) mutató mindössze 4,4-es. A historikus árazást figyelembe véve ez
oly mértékű félreárazottságra utal, amely miatt az indokolatlanul nagy diszkontnak el kellene tűnnie.
Jókora szakadék az árak között
A 40 fontos célár átszámolva 17 828 forintnak felel meg, de hogyan is értékeljük ezt? A Wizz Airt nem vezették be a Budapesti Értéktőzsdére, de annak BÉTa nevű, másfél tucatnyi külföldi részvényt tartalmazó speciális piacán forintért hozzáférhető.
Fő piaca egyébként Londonban van, ahol 2219 fontért forgott múlt hét végén. Ez 989 ezer forint, ennek századrésze a budapesti árfolyam. (Pénteken pont 9890 forint volt.)
A fenti célár így 80 százalékkal magasabb, mint a tőzsdei ár, amely eléggé kiugró érték – még a kevésbé likvid, kevésbé elemzett tőzsdei cégek körében is. Lásd:
Mi lesz, ha elszáll az olaj?
A kockázatok között említik, hogy:
- A vártnál lassabb is lehet a növekedési ütem.
- A recessziós félelmek negatív hatással járnak a repülőjegyek keresletére, árazására.
- A vártnál magasabbak lesznek az olajárak.
- A nem üzemanyag-jellegű költségek váratlanul újra elszállhatnak.
- Az infláció is súlyosan érintheti a fogyasztást a következő negyedévekben.
Mások is optimisták a légitársaságra
A Concorde ezzel a célárral eléggé optimistának látszik ugyan, de nem is annyira kiugróan. Erre utal a KBC Equitasnak a gyorsjelentést értékelő írása is, amely szintén pozitív hangvételű. Eszerint “erős időszakon van túl a Wizz Air, a várakozások alapján pedig még ennél is erősebb lehet a nyári csúcsszezon”. A profitszámok pedig “már a járvány előtti szinteket idézik”. Bár vannak negatívumok is, a költségek például nincsenek éppen alacsonyan.
A Wizz Air célárainak konszenzusa jelenleg 34,5 font környékén van, ami a mostani szinteket majdnem 50 százalékkal haladja meg.
Ráadásul az elmúlt hónapokban élesebben elvált a konszenzus a jelenlegi árfolyamtól. Míg a részvény inkább lefelé tart, addig az elemzői becslések átlaga felfelé.
60 százalékos potenciál van a Nyomdában?
Az Állami Nyomdát is a Concorde Értékpapír Zrt. elemzi (a Budapesti Értéktőzsde megbízásából), és Bukta Gábor a napokban 2450-ről 2490 forintra emelte fel a papír célárát. Az ajánlás pedig maradt vétel.
A 2490 forintos célár az 1700 forintos pénteki árfolyamra vetítve látszólag 46 százalékos felértékelődési potenciált jelentene. Ám az elemzés szerint a potenciál 60 százalék volt. A célár ugyanis osztalékfizetés után, a – jövő nyár elején esedékes – osztalékszelvény levágása után értendő.
Az osztalékbecslést pedig épp most emelték meg, 189 forintról 214-re papíronként, így (2490+214)/1700 most az aktuális képlet, ami +59 százalékos potenciál.
Romlott az eredmény, de…
Az ANY Nyomda egyébként 1,5 milliárd forintos nettó nyereséget ért el 2023 első félévében, ami nagyjából kilenc százalékos éves szintű csökkenést jelentett az elemzés szerint. Előtte pedig “az anyag- és energiaköltségek meredek emelkedése miatt” 2022 második felében “borzalmasan romlott az eredmény”.
Idén viszont a bevételi oldalon sikerült a magasabb inputköltségeket beépíteniük az eladási áraikba – írta az elemző.
Miért is olcsó a Nyomda?
Bár az ANY Nyomda a magyar részvényindexhez képest “prémium értékeléssel forog” a P/E (árfolyam/nyereség) mutató alapján, magas, 12,6 százalékos éves osztalékhozamot kínál. Ez mostanában 4,9 százalékos prémiumot jelentett a tíz éves magyar államkötvényhez képest, szemben a 2,7 százalékos historikus átlaggal.
Az írás szerint a Nyomda P/E mutatója 8,1-szeres (azaz az egy részvényre jutó nyereség 8,1-szeresén forog), a BUX indexé csak átlagosan 5,7. (Vagyis a BUX tagjai átlagosan jóval olcsóbbnak számítanak eszerint az indikátor szerint.)
Meggyőzte a Nyomda az Equitast is
A Nyomda az év első felében meggyőző teljesítményt produkált, az exportértékesítés érdemi növekedésének hála rekordbevételt ért el a második negyedév során. Eredmény tekintetében is sikerült bővülést felmutatnia.
A nettó eredmény némi visszacsúszása a kedvezőtlen devizapiaci mozgásoknak és a kamatok negatív hatásainak tudható be – írta a gyorsjelentésről a KBC Equitas.
Hogy áll a magyar piac átlaga?
A magyar részvénypiac értékeltsége extrém alacsony volt idén az év első felében, öt körüli P/E mellett forogtak a papírok – írta a Erste Befektetési Zrt. július végén.
Most is mindössze 6,5-ös előretekintő értékeltség látható.
A lengyel és a cseh piac kicsivel a 8-as szorzó felett forgott a brókercég szerint. (A BUX index további hat százalékkal emelkedett azóta, július vége és augusztus 25 között.)
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.