Újabb rendkívüli közgyűlést tartott az Altera Vagyonkezelő Nyrt., miután a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett társaság tulajdonosi köre tavaly év végén átalakult, és a vállalat élére új menedzsment került: az Alterában akkor meghatározó részesedést szerzett az Appeninn korábbi fő tulajdonosa, a Lehn Consulting.
6,9 milliárdig meg sem állnak?
A mostani rendkívüli közgyűlésén felhatalmazták az Igazgatóságot, hogy az Altera jegyzett tőkéjét a jelenlegi 344 millió forint legfeljebb hússzorosára, 6,9 milliárd forintra felemelhesse. A felhatalmazás alapján az alaptőke-emelés során kibocsátandó új törzsrészvények kibocsátási értékét az Igazgatóság egy meghatározott, korábbi időszakra vonatkozó forgalommal súlyozott tőzsdei átlagár alapján határozza meg. (A számítás során azt az időszakot kell figyelembe venni, amelyben magasabb a forgalommal súlyozott tőzsdei átlagár: a döntésről szóló Igazgatósági határozat meghozatalának napját megelőző száznyolcvan nap vagy az alaptőke-emelésről szóló Igazgatósági határozat meghozatalának napját megelőző háromszázhatvan nap.).
Máris látható eredményekről beszélnek - decemberben az Altera volt a sztár a tőzsdén
Prutkay Zoltán, az Altera Nyrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a tavaly novemberi közgyűlésen született döntések eredménye már látható, hiszen azok egyik kiemelt célja volt, hogy a társaság részvényeinek likviditása növekedjen a Budapesti Értéktőzsdén.
A részvények névértéke decemberben 1000 forintról 100 forintra csökkent, ezzel párhuzamosan a részvények darabszáma a tízszeresére emelkedett, és az eddigi tőzsdei kereskedési adatok alapján látszik, hogy az Altera részvényeivel lebonyolított forgalom növekedett, a likviditás bővült. (Emellett decemberben az Altera volt a legjobban teljesítő részvény a BÉT-en, 57,9 százalékot emelkedett az árfolyam.) A vezérigazgató kiemelte, hogy az Altera átalakulása nem zárult le, a társaság közép- hosszútávú stratégiájának kialakítása jelenleg is zajlik.