A Mol-csoport első csehországi Mol töltőállomásának átadása Prágában, MTI Fotó: Illyés Tibor |
A várnál valamivel kedvezőbb makroadat érkezett Kínából, így a reggel még optimistán indult az európai tőzsdéken. Nap közben azonban lassan lefelé csorgott az indexek többsége. A DAX index például reggel még a 9800 pontot is megközelítette, de estére 9500 pont alá is benézett, és 1,5 százalékkal esett. Az EuroStoxx 50 index 0,9 százalékkal süllyedt. Négy éve nem látott rossz negyedévet zártak a tőzsdék, az árupiacok, erről részletes összefoglalónkat itt találja.
A Bayer-féle Covestro műanyagipari vállalat IPO-ja (részvénykibocsátása) sok éves rekord lehetett volna, de nem lesz az. A cég bejelentette, hogy egymilliárd euróval csökkenti a kibocsátás nagyságát, ráadásul jóval lejjebb szállította a kibocsátási ársávot és meghosszabbítja a jegyzési időszakot. Nyilván nem azért, mert túl nagy lett volna a kereslet.
Kurdisztánból jelentették
A forint szépen lassan erősödik az utóbbi napokban, miután 315,50-ről visszapattant az árfolyam. Ma 313 alá is benézett az euró ára egy rövid időre, este 313,30 volt.
Budapesten a BUX index 03, százalékkal emelkedett, ami főleg a Mol 2,2 százalékos emelkedésének köszönhető. Az olajtársaságról annyi hír érkezett, hogy egy kurdisztáni olajmező készletei a vártnál nagyobbak lehetnek. Nem egészen két héttel korábban egyébként egy pakisztáni olajtalálatot is bejelentettek.
Erőtlen az OTP
Az OTP a nap nagy részét mérsékelt eséssel töltötte, majd 0,7 százalékos mínuszban zárt. A Richter a végére kicsit visszacsúszott, 0,1 százalékos pluszban zárt, de általában ennél feljebb volt nap közben. A Magyar Telekom fél százalékos mínuszban végzett. Tíz százalékkal, 500-ról 450 forintra esett a Norbi Update (a részvény áralakulásának lehetséges okairól nemrég itt írtunk).
További árfolyamok>>>>>>> |
Már több mint egy hónapja szűk sávban ingadozik az OTP árfolyama, felülről az 5500 forint, alulról pedig az 5200 forint bizonyult erős ellenállásnak, nem sikerült kimozdulnia – írja a KBC Equitas. Sőt az elmúlt két napban javuló nemzetközi hangulatot sem sikerült kihasználnia a részvénynek. A heti grafikonon a brókercég inkább "a letörésre mutatkozó jeleket" lát.
Mélyponton a gázár
Amerikában a Joaquin hurrikánnal voltak elfoglalva, amely elérheti New York környékét. Az USA főbb indexei 0,4-0,7 százalékos eséssel kezdtek, nem tehetett jót a hangulatnak, hogy ellentmondó jelzések érkeztek a gazdaságból. A munkaerő-piaci adatok jók, a gyáripari termelés viszont gyenge – írja az Investing.com.
További árfolyamok>>>>>>> |
Öt hónapos mélypontra érkezett az amerikai földgáz ára az új készletadatok nyomán, a kőolaj viszont kissé emelkedett. Drágultak a nemesfémek is. A napokban nagyot zuhanó, majd korrigáló Glencore stagnált. A Volkswagen elsőbbségi részvénye a nap elején biztatóan felfelé indult, átvitte a 100 eurós határt, de azután visszaesett egészen 96 euró közelébe. Jókorát esett a BMW is.
Furcsa a félelemre alapuló csökkenés
A DAX stabilizálódni látszik a 9340 és 9750 pont közötti sávban, amelyből hamarosan fölfelé kellene kitörnie ahhoz, hogy valamiféle fordulatról beszéljünk – írja az Erste Befektetési Zrt.
„A furcsa ebben a csökkenésben, hogy a félelemre alapul. Nincs eredményvárakozás csökkenés, és ugyan az értékeltség bizonyos mérőszámok alapján magas volt (az elmúlt 10 éves átlagos P/E ráta fölött volt mintegy 25 százalékkal, 15,5 környékén), míg mostanra már mintegy 5 százalékkal ez alatt az érték alatt van, azaz 11,8-as előremutató P/E rátával rendelkezik most. Vagyis jó esély van a fordulatra” - írják.