Nem sikerült átvenniük a lendületet az ázsiai részvénypiacoktól az európaiaknak, a legtöbb nyugat-európai tőzsde 0,5 százalék körüli veszteségen áll. Megtört az euró ereje is, az EUR/USD ismét az 1,30-as szint alá került. Az euró esésére magyarázat lehet ha inkább azt mondjuk, hogy a dollár erősödött. Az éjszakai jó hangulatban ugyanis – amit főleg az Apple elképesztő negyedéves gyorsjelentése okozott – a befektetők elfordultak a biztos útnak számító dollártól (amerikai állampapíroktól) és ismét kockáztattak.
Fékezte az esés mértékét, hogy Németországban javult az üzleti hangulat januárban, immáron harmadik hónapja. Az Ifo-index értéke 108,3 pont volt a decemberi, felülvizsgált 107,3 után. Az elemzők ennél kevesebbet vártak az év első hónapjára. A kommentárok szerint azét is fontos a januári javulás, mert a legnagyobb európai gazdaság a tavalyi utolsó negyedévtől már egyértelműen elszenvedője az európai válságnak, így a javuló hangulat oszlathatja az euróövezeti félelmeket.
Rossz hír volt, de nem meglepő, hogy az Egyesült Királyságban. A tavalyi negyedik negyedévben 0,2 százalékkal csökkent a GDP a harmadik negyedhez képest, miután a feldolgozóipar és az építőipar folytatódó gyengeséget mutatott. A piacok most a 30 éves német államkötvények aukcióját és a rövidtávú olasz kötvénykibocsátást várják.