Az európai részvénypiacokon vegyes a kép, de inkább pozitív. A német és francia index több mint egy százalékkal megy fel, Londonban, Zürichben és Stockholmban viszont például csak 1-2 ezrelékes javításra futja. Az amerikai határidős indexek is csak csekély pluszban állnak.
A várva várt amerikai inflációs adat szerdán főleg kezdetben volt jótékony hatással a részvénypiacra, majd az amerikai kereskedés végére a technológiai papírok inkább mínuszban, az ipari részvények pluszban végeztek. A német Bundesbank számításai szerint a német GDP-t egy százalékkal visszavetheti, ha a Donald Trump leendő elnök által tervezett általános, tíz százalékos vámot bevezetik.
Tovább száguld az OTP
A BUX index csütörtökön 0,6 százalékkal emelkedik, az OTP 2,2 százalékos száguldása hajtja. A bankpapír átlépte a 21 ezer forintot is, pedig csak a napokban esett el a húszezres határ. A Santander Biuro Maklerskie 19 ezer forintról 21 400 forintra emelte az OTP 12 havi célárfolyamát, az ajánlás változatlanul semleges.
A Mol eközben 0,4, a Telekom 0,5 százalékkal esik, a Richter pedig stagnál. A távközlési papír gyorsjelentésére lentebb visszatérünk, a részvény árfolyama már szerdán megelőlegezte a jó számokat.
Szakad az arany, ugrik a gáz
Az euró árfolyama 408,30 forint, ötven fillérrel magasabb a szerda estinél. Szerdán nyolc hetes mélypontra esett az arany ára, 2600 dollár alá, csütörtökön már a 2550 is veszélyben van, miután újabb 1,5 százalékkal esik a nemesfém ára.
Az európai földgáz árfolyama viszont több mint három százalékkal ugrott meg csütörtökön.
Kellemes meglepetés a Magyar Telekom-jelentés
Hozni tudta a várakozásokat a Magyar Telekom a tegnap esti gyorsjelentésével, ráadásul a profitsoron kellemes meglepetést szerzett, 44,5 milliárdos nettó nyereséggel zárta a negyedévet – írta a K&H Értékpapír. Ismét erős negyedévet zárt a Magyar Telekom az Equilor Befektetési Zrt. szerint is.
Minden soron felülmúlta az elemzői várakozásokat, igaz az árbevétel és az EBITDA növekedése csak néhány százalékponttal múlta felül az előzetes becsléseket.
A nettó eredmény 5,5 százalékkal haladta meg a konszenzus becslést, 44,5 milliárd forintra nőtt, ami majdnem 94 százalékos növekedést jelent – foglalta össze az Equilor.
Jön majd rendesen az osztalék
A Magyar Telekom a vártnak megfelelő harmadik negyedéves eredményről adott számot, de a nettó eredmény hat százalékkal haladta meg a konszenzust és a becslésünket – írta az Erste Befektetési Zrt. Főként a vártnál alacsonyabb értékcsökkenési leírás hatott pozitívan.
A marzsok bővültek, és az előfizetők számától eltekintve erősek voltak a főbb mutatók. A cég megerősítette a 2024-es célszámait is. Az Erste elemzője továbbra is “magas részvényesi javadalmazásra számít” a 2024-es eredmények után.
1500 forint felett lesz a Telekom?
A menedzsment megerősítette az év végi várakozásait, ami alapján 150 milliárd forintos korrigált nettó eredményt vár erre az évre. Véleményünk szerint ezt várhatóan felül fogja teljesíteni, hiszen az első három negyedévben már meghaladta a 128 milliárd forintot a profit – írja a Concorde Értékpapír Zrt. blogja.
Legutóbbi modellfrissítésünkben 152 milliárd forintot jeleztünk előre, ami 70 százalékos osztalékfizetési rátával számolva akár részvényenként 117 forint részvényesi kifizetést is jelenthet – említi a brókercég.
Ugyanakkor könnyen előfordulhat, hogy ezt is túlszárnyalja a Telekom az év végére. “A kiemelkedő eredménye megerősíti eddigi vételi ajánlásunkat, és fenntartjuk az 1513 forintos 12 havi célárunkat” – így a Concorde Értékpapír. (Az ár most 1210 forint – a szerk.)
Kilőtt a bitcoin az inflációs hírre
A bitcoin is meglódult szerda este az új inflációs adatra, az új rekordárfolyam 93 477 dollár lett, ami korábban csak a befektetők rózsaszín álmaiban szerepelt. Donald Trump kriptópártinak nevezett elnökjelölt győzelme óta azonban majdnem minden napra jut egy csúcsdöntés. A bitcoin kapitalizációja (az összes érme értéke piaci áron) meghaladta a Saudi Aramco olajóriásét, ezzel a bitcoin lett a hetedik legnagyobb befektetési eszköz (nemrég az ezüstöt körözte le).
A második és harmadik számú kriptó, az ether és a solana viszont még mintegy 30, illetve 15 százalékra van korábbi történelmi csúcsától. Egy hónap alatt a bitcoin 38, az ether 23, a solana 43, a Binance-féle BNB csak kilenc százalékkal ment fel. A dogecoin viszont 247 százalékos robbanást produkált.
Össztűz alatt a Polymarket
A kriptovaluta-alapú, a Polygon blokkláncon futó Polymarket fogadó és előrejelző platform ellen újabb támadás indult. Az amerikai szövetségi bűnüldöző hatóság, az FBI házkutatást tartott Shayne Coplan vezérigazgató otthonában, lefoglalva telefonját és elektronikus eszközeit. A rajtaütés a Polymarket politikai fogadásokban betöltött szerepével kapcsolatos aggodalmakra vezethető vissza. A platformot korábban már megbírságolták engedély nélküli fogadások rendezése miatt.
A múlt héten Franciaországban szivárogtatták ki, hogy betilthatják a Polymarketet a szerencsejátékra vonatkozó szabályok megsértése miatt. Az amerikai elnökválasztási kampányban kiderült, hogy valaki Franciaországból pár millió dolláros nagyságrendű tétekkel alaposan feltornászta a Donald Trump győzelmére kötött fogadások árfolyamát. Ez felvetette a manipuláció gyanúját. (Sokan szívesen szavaznak arra a választásokon, aki eleve nyerésre áll – a szerk.)
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.