Tovább csúsztak a tőzsdék az ázsiai és az európai kereskedésben is. A hangulatot tegnap főleg a vártnál gyengébb amerikai makroadatok rontották el, de amúgy is érett a korrekció minden eszköznél miután az elmúlt hetekben több éves csúcsokat döntöttek a tőzsdék. A háttérben ugyanakkor elsősorban a Fed és az EKB által biztosított likviditás áll, vak lenne, aki nem venné észre, hogy ezen kívül nem sok minden indokolta a pozitív korrekciót az elmúlt hetekben.
A tegnapi amerikai makroadatok voltak azok a hírek, amelyek végül kiváltották az általános eladói hullámot. Az amerikai fogyasztói bizalomról szóló mutató csalódást okozott, a 20 legnagyobb amerikai város lakásárai pedig 9 éves mélypontra zuhantak februárban. A nagyon rossz hírek nem váltottak ki erős eladói hullámot, de arra elegek voltak, hogy megállítsák a tőzsdei emelkedést. Ma reggelre folytatódott az esés a piacokon, ezt tovább táplálta az a hír, hogy a brit gazdaság a vártnál nagyobb mértékben gyengült.
A brit GDP a tavalyi negyedik negyedében a vártnál jobban gyengült. Az előző negyedhez képest 0,3 százalékkal csökkent a szigetország gazdasága. A korábbi becslés mindössze 0,2 százalék volt. A brit gazdaságot elsősorban az ipar 1,3 százalékos esése, az enyhe időjárás miatti gyenge kereslet az energiahordozók iránt és az okozta, hogy a feldolgozóipar 0,7 százalékkal esett. A brit adatok ugyanakkor nem voltak annyira karakteresek ahhoz, hogy önmagukban ekkora eladói hullámot gerjesszenek, azt főleg az általános aggodalom és a kockázatkerülés okozza.
A magyar piacok egyértelműen a nemzetközi hangulattal tartanak. A forint nagyon kicsit gyengült, de az árfolyam elmozdulása gyakorlatilag nem említésre méltó. A dollár gyenge maradt, az EUR/USD bőben 1,33 fölött tartózkodik. A nyersanyagok piacán nem volt érdemi elmozdulás, az olaj ára visszaesett 107 dollár alá, az arany pedig sikertelenül próbálta bevenni az 1700 dolláros szintet.