Az angol font a tavaly év végi összeomlás szintjét közelíti, akkor 1,06-ig esett az euróhoz képest de az egy hosszú eső trend végét jelző pánik volt, onnan kiadósabb korrekció jött 1,20-ig. Most az árfolyam 1.087 euró, és masszívan, napról napra ereszkedik, más a jellege, mint a tavaly év véginek.
Angol font/forint, 10 év |
A forinthoz képest 330 az árfolyam, ez alatt csak 2008 és 2011 között járt, amikor a forint az euróhoz képest is sokkal erősebb volt. Most eurónként 303 és 304 közt tartózkodik a hazai valuta napok óta, meglehetősen stabilan.
Tegnap Amerikában szép emelkedés volt a tőzsdéken: a rossz hírek csak rövid ideg hatnak, utána máris megjönnek a vevők, ilyen egy hosszú emelkedő trend. Az S&P 500 index egy százalékot emelkedett 2452 pontig, ezzel visszakapaszkodott az 50 napos mozgóátlag felé, vagyis még a legrövidebb emelkedő trend sem tört meg.
S&P 500 |
A tech-szektorban nagy zuhanás után tartósan korrigál a Snap részvénye, aminek a túladottságon kívül az is oka lehet, hogy a legfrissebb adatok szerint az amerikai tinédzserek tömeges hagyják ott a Facebookot és vonulnak át az Instagramra illetve a Snapchatre. Ez természetes folyamat, hisz ez a korosztály szeret a szülei elől elbújva randalírozni úgy a valós életben mint a virtualitásban. Az Instagramon persze ugyancsak a Facebook csoportnál vannak, a Snapnek azonban ez egy kis remény, hogy a nagy konkurens mellett is van élet.
Snap. A kibocsátási áron nagy letörés, most korrekció |
Európa már tegnap szépen emelkedett, ma a Frankfurt és Párizs kis pluszban vannak. A BUX kismértékben esik, leginkább az OTP fél százalékos csökkenésének köszönhetően, de ez igazán elnézhető a bankpapírnak, hisz igen szép emelkedésen van túl, most 10 280 forinton kötnek rá.
Abbamaradt a kispapírok iránti őrület, esik az Appeninn 5 százalékkal esik ma 367 forintig, a CIG ugyanennyivel csökken 258 forintig, miután a befektetők megemésztették a tegnapi negyedéves jelentést.