(Fotó: Budapesti Értéktőzsde) |
Inflációs félelmekkel, kamatvárakozásokkal vannak tele a kommentárok, és megint idegesség és pesszimizmus volt az úr a világ tőzsdéin. Ez látszik a VIX és a VStoxx amerikai és európai volatilitás-indexek ütemes emelkedésén is, 20 fölé. Reggel Japánban 1,6 százalékos volt az esés, bár Kína, Hong Kong kissé emelkedni tudott.
Európában elég csúnya, egy százalék feletti esést szenvedtek el a főbb indexek, a német DAX pedig két százalékkal 12 200 alá hullott. Vasárnap dől el a német nagykoalíció sorsa (szavaz az SPD), és Olaszországban is választások lesznek.
Az USA-ban hol pluszban, hol mínuszban billegnek az indexek, most éppen 0,2 százalékkal esik az S&P 500 és a Nasdaq Composite. Az új Fed-elnök, Powell megint beszélt, ezúttal arról, hogy nem lát nagy bérinflációt, de nem nyugtatta meg a piacokat. Korábban 13 éve nem látott magas beszerzésimenedzser-indexet adtak ki (ISM). Este a Fed Bézs Könyve (Beige Book) is nyilvánosságra kerül.
A BUX index ma 0,9 százalékkal esett, az európai átlagnál kicsit kevésbé. Az OTP húzta le elsősorban, amely 1,7 százalékkal 11 310 forintra süllyedt, igaz, ennek nagy része a zárószakaszban történt. A nap mintegy felében pluszban is tudott mozogni.
A Richter 0,8, a Mol 0,3, a Telekom csak 0,1 százalékkal süllyedt. A forint ezúttal erősödött, 313,50 az euró, mintegy 50 fillérrel olcsóbb.
Az olaj ára megint esett, két százalék feletti mínuszban is volt, most csak egy százalék körüli a változás. Ezzel a WTI majdnem pontosan 61, a Brent 64 dollár. Megint süllyed az arany is, pedig a dollár kis mértékben gyengült ma.
Csalódást okozott a Magyar Telekom a változatlan osztalékkal, a kötvényhozamok emelkedése sem használ a részvénynek. A KBC Equitas szerint azonban “nem kell temetni a Telekomot”. Az üzleti folyamatok valamivel jobbak a vártnál, “a fair értékre vonatkozó becslésünk így 500 forintra emelkedett a DCF-módszer alapján, míg korábban 473 forintnál volt” – írják.