Lanyha kezdés után valamelyest javítottak a nap folyamán az európai tőzsdeindexek, a német vezető index 0,1, a francia 0,4, a londoni 0,3 százalékkal emelkedett a nap végére. Az Egyesült Államokban az ipari részvények szerepelnek jobban, a Dow Jones egy százalékos pluszban van. Közben a technológiai papírok Nasdaq Composit indexe 0,7 százalékos esést mutat. Így a Dow Jones több mint öt hónapos csúcsra érkezett. Ez lehet egy korrekciója annak, hogy mostanában a technológiai részvények teljesítettek felül és a Nasdaq sorra döntötte a történelmi rekordokat.
Itthon a BUX index egy százalékkal emelkedett, főleg az OTP 4,3 százalékos ugrásának hatására. De a Magyar Telekom 1,8 százalékos emelkedése is segítette, az Opus pedig 5,5 százalékkal ment fel. A CIG Pannonia 6,3 százalékkal ugrott meg. A mérleg másik serpenyőjében a a Richter 1,7 és a Mol 1,6 százalékos süllyedése volt.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
Megint drágulnak a fémek
Erősebb a forint, az euró 1,3 forinttal lett olcsóbb, így az árfolyam 344,70. A dollár erősödött az euróhoz képest, a keresztárfolyam 1,1750. Ismét emelkedett az arany 0,6 százalékkal, de igazán nagyot az ipari fémek mentek. Nagyrészt ipari fémnek számít az ezüst, amely öt százalékkal 28,97 dollárra ugrott. A palládium hat és fél, a platina 4,3 százalékkal drágult meg. A réz is 2,6 százalékkal ment fel.
Magyarországon a napokban szintet lépett a koronavírus-esetszám:
Az olaj másfél-két százalékos emelkedése miatt az olajtársaságok is jól szerepeltek. Németországban a Deutsche Bank 3,6 százalékos drágulása és a Varta akkumulátor-gyártó 4,7százalékos emelkedése volt kiemelkedő. Az utóbbi pár napja megegyezett a Samsunggal. Most új pletyka, hogy autó-akkumulátorokat is gyártana.
Véget ért a BUX korrekciója
Megjöttek a vevők a magyar piacra, így véget ért a korrekció a BUX-nál az Erste Befektetési Zrt. szerint.
Azzal, hogy az index áttörte a rövidtávú mozgóátlagokat és a 35 900 környékén lévő technikai szintet, hivatalosan is véget vetett a június közepe óta tartó korrekciónak. A következő ellenállás 37 434 pontnál található, ezt követően pedig gyakorlatilag a 200 napos mozgóátlag kerülhet célkeresztbe – írják. Megtartották a 10 ezer környéki szintek az OTP árfolyamát, ahonnan egy jó negyedéves gyorsjelentést követően el is tudott rugaszkodni. Így a trendcsatorna tetejét ostromolja.
A Molnál megjöttek a vevők. Bár a júliusi finomítói marzsok sem voltak túl acélosak, a negyedéves jelentés inkább megnyugtató lehetett. Ezzel az árfolyam hosszú idő után át tudta verekedni magát a 20, 30 napos mozgóátlagokon, ami teret adhat további emelkedésre. Megindult a Telekom is, de falba ütközött a Richter.
A KBC Equitas is élénkülést lát a hazai tőzsdén.
A négy legnagyobb magyar blue chip letudta a második negyedéves gyorsjelentését, amelyek összességében inkább pozitív meglepetéseket okoztak. A hét második felére így javult a hangulat, ami ma is kitart. A pénteki jelentés után ismét erőteljes emelkedésben jár az OTP, a BUX indexet egy százalékos pluszba húzta fel. Így a magyar tőzsdeindex felülteljesítőnek mondható. A BUX ráadásul a technikailag fontos 50 napos mozgóátlagot és a 36 ezer pontos szintet is a maga mögött hagyhatja, ha a zárásig kitart a lendület. (Kitartott, a BUX 36 303 ponton zárt – a szerk.)