Komoly beruházásokra gyűjtik a tőkét
A Magyar Nemzeti Bank jóváhagyta az ALTEO Group anyavállalata, az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. nyilvános részvény-kibocsátási tájékoztatójának közzétételét, ezzel megnyílt az út a smart energy management szolgáltatásokat nyújtó vállalat őszre tervezett nyilvános részvényértékesítése előtt.
Az ALTEO Group a következő években 10-14 milliárd forint értékben tervez befektetést és beruházást megvalósítani, ehhez szeretné biztosítani az önerőt a részvénykibocsátással.
Várják a magánbefektetőket is
"Az ALTEO részvények őszre tervezett nyilvános kibocsátása során az intézményi mellett hangsúlyosan számítunk a magánbefektetőkre is. Az iparág és a szakmailag felkészült magyar vállalatok előtt az elkövetkező években kiemelkedő lehetőségek nyílnak majd meg, amelynek részeseivé szeretnénk tenni a kisbefektetőket is. Régóta tervezzük ezt a lépést, a vállalat már évekkel korábban felkészült erre, de most úgy látjuk, hogy jelenleg a gazdasági környezet is számunkra kedvezően alakul” – mondja Ifj. Chikán Attila, az ALTEO Group vezérigazgatója.
Ugyanakkor hozzátette: a nemzetközi tőkepiacok történései hatással lehetnek a tőkebevonást érintő végső tulajdonosi és igazgatósági döntésekre, de jelenleg minden érdekelt elkötelezett a részvényértékesítési program őszi elindítása mellett.
Korábban írtuk: Érdemes Magyarországon szélerőművet építeni? >>
Az ALTEO-ról Az ALTEO Group hazai tulajdonban lévő komplex energetikai szolgáltató, üzleti aktivitása kiterjed a megújuló és hagyományos erőforrásokon alapuló energiatermelésre, az energia kis- és nagykereskedelemre, valamint a komplex ipari Smart Energy Management szolgáltatások területére. Energiakereskedőként partnerei körében megtalálhatók a hazai kis- és középvállalkozások és a nagyvállalatok egyaránt, a vállalatcsoport saját mérlegkörrel és virtuális erőművel rendelkezik. Az ALTEO Group 2008 márciusában kezdte működését, 2015. május elején pedig sikeresen lezárta a Sinergy Csoport akvizícióját. A társaság részvényei 2010. október 12-én kerültek bevezetésre a Budapesti Értéktőzsdére. A vállalat 2015-ös árbevétele meghaladta a 10 milliárd forintot, nettó eredménye pedig az 1 milliárd forintot. Jelenleg 22 erőművi egységgel és kiterjedt energiakereskedelmi és iparvállalati ügyfélkörrel rendelkeznek. |