12:05
Kissé mérséklődött a veszteség a legtöbb tőzsdén, lassan javul a hangulat. Az amerikai WTI kőolaj megint elindult 98 dollár felé és megállt a dollár erősödése is, az EUR/USD 1,3045 körül áll. A forint is erősödött a reggeli szintjéhez képest. A feszültség mérséklődését mutatja, hogy megállt a másik menekülődeviza, a japán jen erősödése is, az USD/JPY megint közelít a 80-as szinthez. Friss árfolyamokat itt talál.
11:10
Erősödött a veszteség a nyugat-európai részvénypiacokon, a vezető indexek 1,5-2 százalékos mínuszt mutatnak. A Marketwatch kommentárja szerint főleg a gyógyszer és autóipari részvények szenvednek.
Közben kicsit lelohadt az izgalom a devizapiacokon, a forint visszaerősödött az euróval szembeni 287-es szint alá, az euró/dollár pedig megtámaszkodott egyelőre 1,30 fölött. A kőolaj piacán maradt a nyomás, az amerikai WTI 97 dollár fölött áll kicsivel.
09:15
Az európai részvénypiacok követik a nyitásban az ázsiai irányt, a nagyobb tőzsdék 1,5-2 százalékos veszteséggel nyitottak. Az EUR/USD 1,30 körül mozog, egyelőre nem sikerült tartósan megfognia ezt a szintet.
A BUX 1,5 százalékos eséssel kezdett, az OTP részvények az első percekben több mint 3 százalékot zuhantak. Friss árfolyamot itt talál.
Sarkozy távozik elnöki posztjáról; fókuszban a görögországi választások; a felhő alapú szolgáltatásokat kínáló NetApp -et érdemes figyelni - Kuti Ákos, az Equilor vezető elemzője szerint Európában a hétvégén tartották az "érettségi vizsgákat", ahol sokan megbuktak.
08:20
Nagyon rossz a hangulat az európai nyitás előtt, a frankfurti határidős tőzsdeindex több mint 2,5 százalékos mínuszban áll és hasonlóan nagy esés várható a többi részvénypiacon is. Minden eszköz esik, az euró folyamatosan gyengül, az EUR/HUF is 287 fölött maradt. Az ázsiai tőzsdék jelentős, 2,5 százalék körüli mínuszban állnak, az ausztrál tőzsde 2,2 százalékos veszteséggel fejezte be a hétfőt.
06:50
Jelentős eséssel indult a heti kereskedés Ázsiában szinte minden szegmensben. A nagyobb részvénypiacok kora reggel 2-3 százalékos mínuszban álltak, az olaj tovább esett, most már 97 dollár körül jegyzik az amerikai WTI olajat. A bizonytalanságban erősödnek a menekülő devizák, így az amerikai dollár és a japán jen, utóbbi bőven a 80 jenes szint alá került a dollárral szemben, előbbi pedig 1,30 alá került az euró ellenében.
Az erős esést a pénteki amerikai foglalkoztatási adat váltotta ki és az, hogy a hétvégi európai választások sok bizonytalanságot hordoztak. Az amerikai adat nem lett kimondottan rossz, ugyanakkor felerősítette az aggodalmakat az amerikai gazdaság jövőjével kapcsolatban. A francia elnökválasztás azért gyengíti az eurót és növeli az aggodalmakat, mert az új elnök, Francois Hollande újratárgyalná az EU fiskális paktumát. Közben a görög választásokon alulmaradni látszanak azok a centrális erők, amelyek a megszorítások és az uniós mentőcsomag mellett voltak, ez pedig kétségessé teszi, hogy Görögország egyáltalán az eurózóna tagja marad-e.
A forint pénteken kora délutánig tartotta magát, aztán az amerikai makroadat által keltett örvény a hazai devizát is elnyelte, az eurót 287 forint fölött jegyzik.